Спецпроєкт Forbes і Xiaomi. Фото: Марина Краснокутська
Категория
Партнерский материал
Дата

«Сьогодні швидкість має значення». Цифрове життя Дмитра Деревицького, співвласника компанії АЛЛО

Спецпроєкт Forbes і Xiaomi. Фото: Марина Краснокутська

Про цифровізацію в бізнесі та особистому житті, прийоми та сервіси, які допомагають організувати процес роботи або, навпаки, переключитися і розслабитися – разом із Xiaomi та флагманським смартфоном Mi 11 Ultra – ми поговорили з Дмитром Деревицьким, співвласником маркетплейса allo.ua та мультиканального ритейлера АЛЛО.

📲 45 секунд – на один пост, 20 хвилин на день, щоб дізнатися головні економічні та бізнесові новини. Підписуйтеся на Telegram-канал Forbes Ukraine, щоб економити час.

Ставка на смартфони

На початку нульових нам стало очевидно, що потрібно робити ставку на смартфони. Вони поступово приходили на заміну не лише кнопковим телефонам, а й багатьом іншим предметам: записній книжці, фотоапарату або диктофону. Це вочевидь було трендом. Тоді смартфони займали до 20% у структурі наших продажів, проте ми відводили для них до 50% місць на полицях у магазинах, щоб грати на випередження. Коли смартфони давали нам 40% виторгу, ми збільшили їх присутність на полицях до 80%. У частці товарної структури АЛЛО смартфони завжди були представлені як мінімум удвічі більше, ніж у середньому в інших мережах Україні.

«Сьогодні швидкість має значення». Цифрове життя Дмитра Деревицького, співвласника компанії АЛЛО /Фото 1

Дмитро Деревицький. Фото: Марина Краснокутська

Наше передбачення стало реальністю. Сьогодні, коли Алло стало повноцінним маркетплейсом понад 80% клієнтів користується мобільною версією нашого сайту. Продажі через мобільний додаток зараз становлять 18–19% від загального обʼєму, а сам додаток встановили понад три мільйона разів.

Про концентрацію і цифровий детокс

Мій ранок починається з перевірки пошти та месенджерів. У мене є внутрішня ієрархія каналів комунікації: месенджери – це термінові та важливі повідомлення, електронна пошта – не дуже термінові, але важливі, соцмережі – нетермінові й неважливі. Тому месенджери у мене зі звуком або вібрацією, пошта – тільки з візуальними оповіщеннями про нові листи, а ось соцмережі повністю замʼючені. На важливих зустрічах я або відключаю телефон, або прибираю його, щоб мене не відволікали повідомлення.

Сьогодні все стрімко прискорилося, тому я не можу дозволити собі цифровий детокс. Я завжди на звʼязку, адже часто рішення в бізнесі доводиться приймати дуже швидко. Якщо мені хтось телефонує по роботі у вихідний день, значить, для цього є причина.

«Сьогодні швидкість має значення». Цифрове життя Дмитра Деревицького, співвласника компанії АЛЛО /Фото 2

Фото: Марина Краснокутська

Програми та сервіси, які Дмитро Деревицький використовує для організації роботи

 • Календар. Якщо зустрічі немає у моєму календарі, то її для мене просто не існує.
 • Zoom, Microsoft Teams. Для віддаленої роботи.
 • Microsoft Lens. Зручний застосунок для сканування документів за допомогою камери.
 • Google Диск. Для роботи з документами зі смартфона.
 • Workplace. Facebook для бізнесу, в якому є робочий месенджер і можливість створювати тематичні групи. Сервіс дозволяє отримувати моментальний зворотний звʼязок від кожного члена команди і швидко ділитися новинами компанії.

Якості, які важливі в техніці

Найважливіше у смартфоні для мене – якість екрана. Саме за допомогою екрана ми читаємо, друкуємо, спілкуємося, розглядаємо фотографії, документи. Тому з практичної точки зору дисплей вкрай важливий. Мені подобається екран у Xiaomi Mi 11 Ultra, тому що він загнутий із чотирьох боків, що створює враження обʼємної картинки.

«Сьогодні швидкість має значення». Цифрове життя Дмитра Деревицького, співвласника компанії АЛЛО /Фото 3

Фото: Марина Краснокутська

Ще одна класна фішка – функція Always on Display. Завдяки їй навіть у заблокованому стані екран не гасне, а показує час, заряд, пропущені дзвінки. Сповіщення можна налаштувати під себе, наприклад, у мене це месенджери й електронна пошта.

Також мені подобається функція безперервного введення тексту. Завдяки цій функції текст можна набирати просто рухаючи палець по клавіатурі, а смартфон сам аналізує твої рухи та підбирає слова, які ти мав на увазі.Ще одна функція, якою я користуюся часто, – біометрична аутентифікація, розблокування обличчям або відбитком пальця.

Преміальність техніки

Для мене преміальність техніки – це насамперед ті матеріали, з яких вона зроблена, та увага до деталей: якість збірки, конструкція. Смартфон має бути приємним на дотик та зручно лежати в руці.

«Сьогодні швидкість має значення». Цифрове життя Дмитра Деревицького, співвласника компанії АЛЛО /Фото 4

Фото: Марина Краснокутська

Ще один вагомий фактор – батарея. У смартфона, на мій погляд, за умов середнього навантаження (переглянути повідомлення, прочитати новини, написати листа) під кінець дня має залишатися хоча б 20–25% заряду. Дуже зручно, коли у смартфоні є функція швидкої зарядки. Наприклад, Mi 11 Ultra повністю заряджається за 36 хвилин.

Також я звертаю увагу на звук у смартфоні. Так, телефон не може забезпечити гучність та якість на рівні аудіосистеми, але звук має бути чітким та достатнім для перегляду відео у YouTube чи фільмів у дорозі.

Мобільна фотографія

Мобільна фотографія сьогодні важлива як для бізнесу, так і для особистого життя. Я роблю багато фотографій по роботі: наприклад, якщо помічаю якусь проблему, то фотографую її, відправляю співробітнику і прошу виправити. Також у моїй галереї багато фотографій документів. Безумовно, є й особисті фотографії, але вони займають менше половини обсягу. Для зберігання фотографій я вже багато років використовую Google Photos.

У Xiaomi Mi 11 Ultra є інновація — другий дисплей, який розташований на задній панелі смартфона. За його допомогою можна побачити прев’ю фотографії прямо у процесі зйомки. Завдяки другому екрану кількість вдалих фото, які я роблю для своєї дружини, різко зросла. Якщо я «відрізав ноги» або неправильно сформував кадр, то вона побачить це на другому дисплеї й відразу про це скаже.

«Сьогодні швидкість має значення». Цифрове життя Дмитра Деревицького, співвласника компанії АЛЛО /Фото 5

Фото: Марина Краснокутська

Mi 11 Ultra – флагманський смартфон від Xiaomi.

 • Він отримав потрійну камеру з основним сенсором Samsung GN2 розміром 1/1.12.
 • AMOLED-дисплей з частотою оновлення екрана 120 Гц.
 • Дротову та бездротову турбозарядки на 67 Вт (заряджання до 100% за 36 хв). 
 • Усі об’єктиви камери знімають 8К-відео з частотою 24 кадр/с, забезпечуючи чудову якість зображення і точне відтворення світла й тіні. 
 • Дисплей підтримує технологію Dolby Vision® та HDR10+ й відтворює 1,07 млрд кольорів. 
 • Mi 11 Ultra має на задній частині корпусу 1,1-дюймовий AMOLED-дисплей з підтримкою Always-on Display, який може використовуватися для перегляду сповіщень, прев’ю селфі та ін. 

Баланс особистого і робочого

Якщо я не у відрядженні чи відпустці, то я завжди в офісі. З точки зору особистого і робочого часу пандемія ще більше зрушила баланс у бік роботи. Після року віддаленої роботи я завжди беру із собою ноутбук, навіть у приватні поїздки. Часто такий формат не дуже комфортний для життя, але важливо не забувати про конкурентне середовище. Якби я знав, що мої конкуренти досі обмінюються паперовими листами, то, можливо, влаштував би собі відпочинок від технологій. Але я розумію, що всі працюють плюс-мінус у такому ж режимі, і якщо ти не відповідатимеш потребам часу, то просто станеш неконкурентним. Сьогодні швидкість має значення.

«Сьогодні швидкість має значення». Цифрове життя Дмитра Деревицького, співвласника компанії АЛЛО /Фото 6

Фото: Марина Краснокутська

Застосунки для перезавантаження

Я люблю слухати інтервʼю під час прогулянок або в літаках. Основний інструмент для цього – YouTube Premium. Після десятої вечора я намагаюся не працювати, а переключитися, подивитися якийсь легкий фільм. Я підписаний на Netflix, мені здається, що він пропонує найкращий вибір контенту для нашої країни. Для всіх сервісів я використовую сімейну підписку.

Що нині слухає і дивиться Дмитро Деревицький

 • «Ідея стоїцизму і народження дисциплінарної Європи», Андрій Баумейстер.
 • «Як виростити успішну дитину», Олексій Ситников.
 • Дебати Джордана Пітерсона і Сема Харріса.

Відключатися дуже важливо. Раніше я займався йогою, під час занять неможливо відповідати на телефон, він просто лежав на столику. Нині я почав плавати, і тут така сама схема: доки ти в басейні, доти не відповідаєш. Хай там що, про це ти дізнаєшся лише за годину. У відпустці я займаюся снорклингом – плаванням із маскою і ластами уздовж узбережжя. Це довгий процес, він може тривати дві-три години, протягом яких ти не отримуєш нової інформації, і це чудовий час для перезавантаження.

Вы нашли ошибку или неточность?

Оставьте отзыв для редакции. Мы учтем ваши замечания как можно скорее.

Исправить
Предыдущий слайд
Следующий слайд
Новый выпуск Forbes Ukraine

Заказывайте с бесплатной курьерской доставкой по Украине