Про цифровізацію в бізнесі та особистому житті, прийоми та сервіси, які допомагають організувати процес роботи або, навпаки, переключитися і розслабитися – разом із Xiaomi та флагманським смартфоном Mi 11 Ultra – ми поговорили з Дмитром Деревицьким, співвласником маркетплейса allo.ua та мультиканального ритейлера АЛЛО.
Ставка на смартфони
На початку нульових нам стало очевидно, що потрібно робити ставку на смартфони. Вони поступово приходили на заміну не лише кнопковим телефонам, а й багатьом іншим предметам: записній книжці, фотоапарату або диктофону. Це вочевидь було трендом. Тоді смартфони займали до 20% у структурі наших продажів, проте ми відводили для них до 50% місць на полицях у магазинах, щоб грати на випередження. Коли смартфони давали нам 40% виторгу, ми збільшили їх присутність на полицях до 80%. У частці товарної структури АЛЛО смартфони завжди були представлені як мінімум удвічі більше, ніж у середньому в інших мережах Україні.
Наше передбачення стало реальністю. Сьогодні, коли Алло стало повноцінним маркетплейсом понад 80% клієнтів користується мобільною версією нашого сайту. Продажі через мобільний додаток зараз становлять 18–19% від загального обʼєму, а сам додаток встановили понад три мільйона разів.
Про концентрацію і цифровий детокс
Мій ранок починається з перевірки пошти та месенджерів. У мене є внутрішня ієрархія каналів комунікації: месенджери – це термінові та важливі повідомлення, електронна пошта – не дуже термінові, але важливі, соцмережі – нетермінові й неважливі. Тому месенджери у мене зі звуком або вібрацією, пошта – тільки з візуальними оповіщеннями про нові листи, а ось соцмережі повністю замʼючені. На важливих зустрічах я або відключаю телефон, або прибираю його, щоб мене не відволікали повідомлення.
Сьогодні все стрімко прискорилося, тому я не можу дозволити собі цифровий детокс. Я завжди на звʼязку, адже часто рішення в бізнесі доводиться приймати дуже швидко. Якщо мені хтось телефонує по роботі у вихідний день, значить, для цього є причина.
Програми та сервіси, які Дмитро Деревицький використовує для організації роботи
- Календар. Якщо зустрічі немає у моєму календарі, то її для мене просто не існує.
- Zoom, Microsoft Teams. Для віддаленої роботи.
- Microsoft Lens. Зручний застосунок для сканування документів за допомогою камери.
- Google Диск. Для роботи з документами зі смартфона.
- Workplace. Facebook для бізнесу, в якому є робочий месенджер і можливість створювати тематичні групи. Сервіс дозволяє отримувати моментальний зворотний звʼязок від кожного члена команди і швидко ділитися новинами компанії.
Якості, які важливі в техніці
Найважливіше у смартфоні для мене – якість екрана. Саме за допомогою екрана ми читаємо, друкуємо, спілкуємося, розглядаємо фотографії, документи. Тому з практичної точки зору дисплей вкрай важливий. Мені подобається екран у Xiaomi Mi 11 Ultra, тому що він загнутий із чотирьох боків, що створює враження обʼємної картинки.
Ще одна класна фішка – функція Always on Display. Завдяки їй навіть у заблокованому стані екран не гасне, а показує час, заряд, пропущені дзвінки. Сповіщення можна налаштувати під себе, наприклад, у мене це месенджери й електронна пошта.
Також мені подобається функція безперервного введення тексту. Завдяки цій функції текст можна набирати просто рухаючи палець по клавіатурі, а смартфон сам аналізує твої рухи та підбирає слова, які ти мав на увазі.Ще одна функція, якою я користуюся часто, – біометрична аутентифікація, розблокування обличчям або відбитком пальця.
Преміальність техніки
Для мене преміальність техніки – це насамперед ті матеріали, з яких вона зроблена, та увага до деталей: якість збірки, конструкція. Смартфон має бути приємним на дотик та зручно лежати в руці.
Ще один вагомий фактор – батарея. У смартфона, на мій погляд, за умов середнього навантаження (переглянути повідомлення, прочитати новини, написати листа) під кінець дня має залишатися хоча б 20–25% заряду. Дуже зручно, коли у смартфоні є функція швидкої зарядки. Наприклад, Mi 11 Ultra повністю заряджається за 36 хвилин.
Також я звертаю увагу на звук у смартфоні. Так, телефон не може забезпечити гучність та якість на рівні аудіосистеми, але звук має бути чітким та достатнім для перегляду відео у YouTube чи фільмів у дорозі.
Мобільна фотографія
Мобільна фотографія сьогодні важлива як для бізнесу, так і для особистого життя. Я роблю багато фотографій по роботі: наприклад, якщо помічаю якусь проблему, то фотографую її, відправляю співробітнику і прошу виправити. Також у моїй галереї багато фотографій документів. Безумовно, є й особисті фотографії, але вони займають менше половини обсягу. Для зберігання фотографій я вже багато років використовую Google Photos.
У Xiaomi Mi 11 Ultra є інновація — другий дисплей, який розташований на задній панелі смартфона. За його допомогою можна побачити прев’ю фотографії прямо у процесі зйомки. Завдяки другому екрану кількість вдалих фото, які я роблю для своєї дружини, різко зросла. Якщо я «відрізав ноги» або неправильно сформував кадр, то вона побачить це на другому дисплеї й відразу про це скаже.
Mi 11 Ultra – флагманський смартфон від Xiaomi.
- Він отримав потрійну камеру з основним сенсором Samsung GN2 розміром 1/1.12.
- AMOLED-дисплей з частотою оновлення екрана 120 Гц.
- Дротову та бездротову турбозарядки на 67 Вт (заряджання до 100% за 36 хв).
- Усі об’єктиви камери знімають 8К-відео з частотою 24 кадр/с, забезпечуючи чудову якість зображення і точне відтворення світла й тіні.
- Дисплей підтримує технологію Dolby Vision® та HDR10+ й відтворює 1,07 млрд кольорів.
- Mi 11 Ultra має на задній частині корпусу 1,1-дюймовий AMOLED-дисплей з підтримкою Always-on Display, який може використовуватися для перегляду сповіщень, прев’ю селфі та ін.
Баланс особистого і робочого
Якщо я не у відрядженні чи відпустці, то я завжди в офісі. З точки зору особистого і робочого часу пандемія ще більше зрушила баланс у бік роботи. Після року віддаленої роботи я завжди беру із собою ноутбук, навіть у приватні поїздки. Часто такий формат не дуже комфортний для життя, але важливо не забувати про конкурентне середовище. Якби я знав, що мої конкуренти досі обмінюються паперовими листами, то, можливо, влаштував би собі відпочинок від технологій. Але я розумію, що всі працюють плюс-мінус у такому ж режимі, і якщо ти не відповідатимеш потребам часу, то просто станеш неконкурентним. Сьогодні швидкість має значення.
Застосунки для перезавантаження
Я люблю слухати інтервʼю під час прогулянок або в літаках. Основний інструмент для цього – YouTube Premium. Після десятої вечора я намагаюся не працювати, а переключитися, подивитися якийсь легкий фільм. Я підписаний на Netflix, мені здається, що він пропонує найкращий вибір контенту для нашої країни. Для всіх сервісів я використовую сімейну підписку.
Що нині слухає і дивиться Дмитро Деревицький
- «Ідея стоїцизму і народження дисциплінарної Європи», Андрій Баумейстер.
- «Як виростити успішну дитину», Олексій Ситников.
- Дебати Джордана Пітерсона і Сема Харріса.
Відключатися дуже важливо. Раніше я займався йогою, під час занять неможливо відповідати на телефон, він просто лежав на столику. Нині я почав плавати, і тут така сама схема: доки ти в басейні, доти не відповідаєш. Хай там що, про це ти дізнаєшся лише за годину. У відпустці я займаюся снорклингом – плаванням із маскою і ластами уздовж узбережжя. Це довгий процес, він може тривати дві-три години, протягом яких ти не отримуєш нової інформації, і це чудовий час для перезавантаження.
Ви знайшли помилку чи неточність?
Залиште відгук для редакції. Ми врахуємо ваші зауваження якнайшвидше.