200 лідерів української економіки 2023
За результатами року ADM Ukraine став третім найбільшим експортером агропродукції із результатом понад $500 млн, свідчать розрахунки Forbes Ukraine. Archer Daniels Midland не закриває бізнес у Росії, анонсувавши скорочення деяких операцій, що не пов’язані з виробництвом основної продукції.
50 найбільших експортерів України 2022
Після початку вторгнення мультинаціональні компанії зупинили роботу в Україні і почали евакуацію персоналу. Cargill вивезла в Румунію своїх співробітників і частину штату українського партнера TIS. Американській корпорації належить 51% у зерновому терміналі Neptune у порту Південний. Cargill, Louis Dreyfus і ADМ були серед перших, хто в березні переорієнтував експорт українського збіжжя на залізницю й автотранспорт. «Зерновий коридор» дозволив повернутися до системної роботи у портах Одеси. За серпень – жовтень сумарно ADM, «Вайтерра Україна», Cargill, COFCO та Louis Dreyfus вивезли морським шляхом понад 889 000 т. Компанії майже не спілкуються зі ЗМІ, тому складно оцінити ступінь втрат, яких вони зазнали під час війни. Директор Cargill Девід Макленнан у грудні минулого року розповідав Bloomberg, що корпорація втратила контроль за двома українськими підприємствами, які спеціалізуються на переробці соняшнику. Влітку 2022‑го через російські обстріли постраждали агрозавод COFCO в Маріуполі, зернові термінали канадської Viterra й американської Bunge у Миколаєві. У квітні дослідження Єльського університету констатувало, що частина аграрних мультинаціональних компаній продовжують операції в Росії. Viterra, Cargill та Louis Dreyfus з початку повномасштабної війни експортували майже 1,5 млн т російського зерна, повідомляв Bloomberg у липні. 13 лютого 2023 року Bunge домовилась про продаж олійного бізнесу в Росії. Покупець – компанія Exoil Trading Карена Ванецяна. Cargill і ADM припинили інвестиції в російські активи.
100 крупнейших компаний 2021
В 2020/2021 маркетинговом году украинская «дочка» глобального трейдера ADM сократила экспорт на 36%, до 3,2 млн т. Причина – усиление конкуренции и падение производства зерновых и масличных культур на 25%, говорится в годовом отчете «АДМ Украина». Компания владеет семью элеваторами мощностью 623 200 т, маслоэкстракционным заводом в Черноморске на 200 000 т и зерновым терминалом в одесском порту. В 2021/2022 маркетинговом году трейдер рассчитывает довести объем экспорта до 5 млн т.
100 крупнейших компаний 2020
Четвертая по выручке аграрная компания Украины выращивает зерно, семена подсолнечника, продает подсолнечное масло и муку. Она входит в глобальную ADM, участницу «большой четверки» глобальных продовольственных компаний, так называемую ABCD: ADM, Bunge, Cargill, Louis Dreyfus. В Украине холдинг владеет семью элеваторами мощностью 623 200 т, маслоэкстракционным заводом в Черноморске на 200 000 т и зерновым терминалом в одесском порту. Перевалив в 2019 году 2,05 млн т кукурузы, АДМ стала третьим украинским экспортером этой культуры после Kernel и COFCO Agri. Летом 2020 года для АДМ открылся новый рынок сбыта. Китай разрешил ей и еще трем украинским компаниям импорт рапсового шрота. До сих пор они поставляли в Поднебесную только рапсовое масло.
- Категория
- Мир
- Дата