Інформація про АДМ Юкрейн

Виторг: 25,2 млрд грн (2022 рік), АПК

АДМ Юкрейн /Shutterstock
Збиток: 1,6 млрд грн (2022 рік)
26 місце
100 найбільших приватних компаній України 2021

Профайл

Кількість працівників
640
Власник
Archer Daniels Midland Company
Річний приріст виторгу
3%
Центральний офіс
Київ
СЕО
Ірина Присяжнюк

200 лідерів української економіки 2023

За результатами року ADM Ukraine став третім найбільшим експортером агропродукції із результатом понад $500 млн, свідчать розрахунки Forbes Ukraine. Archer Daniels Midland не закриває бізнес у Росії, анонсувавши скорочення деяких операцій, що не пов’язані з виробництвом основної продукції.

50 найбільших експортерів України 2022

Після початку вторгнення мультинаціональні компанії зупинили роботу в Україні і почали евакуацію персоналу. Cargill вивезла в Румунію своїх співробітників і частину штату українського партнера TIS. Американській корпорації належить 51% у зерновому терміналі Neptune у порту Південний. Cargill, Louis Dreyfus і ADМ були серед перших, хто в березні переорієнтував експорт українського збіжжя на залізницю й автотранспорт. «Зерновий коридор» дозволив повернутися до системної роботи у портах Одеси. За серпень – жовтень сумарно ADM, «Вайтерра Україна», Cargill, COFCO та Louis Dreyfus вивезли морським шляхом понад 889 000 т. Компанії майже не спілкуються зі ЗМІ, тому складно оцінити ступінь втрат, яких вони зазнали під час війни. Директор Cargill Девід Макленнан у грудні минулого року розповідав Bloomberg, що корпорація втратила контроль за двома українськими підприємствами, які спеціалізуються на переробці соняшнику. Влітку 2022‑го через російські обстріли постраждали агрозавод COFCO в Маріуполі, зернові термінали канадської Viterra й американської Bunge у Миколаєві. У квітні дослідження Єльського університету констатувало, що частина аграрних мультинаціональних компаній продовжують операції в Росії. Viterra, Cargill та Louis Dreyfus з початку повномасштабної війни експортували майже 1,5 млн т російського зерна, повідомляв Bloomberg у липні. 13 лютого 2023 року Bunge домовилась про продаж олійного бізнесу в Росії. Покупець – компанія Exoil Trading Карена Ванецяна. Cargill і ADM припинили інвестиції в російські активи.

100 найбільших приватних компаній 2021

У 2020/2021 маркетинговому році українська «дочка» глобального трейдера ADM скоротила експорт на 36%, до 3,2 млн т. Причина – посилення конкуренції й падіння виробництва зернових та олійних культур на 25%, ідеться у річному звіті «АДМ Україна». Компанія володіє сімома елеваторами потужністю 623 200 т, олійно‑екстракційним заводом у Чорноморську на 200 000 т і зерновим терміналом в одеському порту. У 2021/2022 маркетинговому році трейдер розраховує довести обсяг експорту до 5 млн т.

100 найбільших приватних компаній 2020

Четверта за виторгом аграрна компанія України вирощує зерно, насіння соняшнику, продає соняшникову олію та борошно. Вона входить у глобальну ADM, учасницю «великої четвірки» глобальних продовольчих компаній, так звану ABCD: ADM, Bunge, Cargill, Louis Dreyfus. В Україні холдинг володіє сімома елеваторами потужністю 623 200 т, олійно-екстракційним заводом у Чорноморську на 200 000 т і зерновим терміналом в одеському порту. Переваливши в 2019 році 2,05 млн т кукурудзи, АДМ стала третім українським експортером цієї культури після Kernel і COFCO Agri. Улітку 2020 року для АДМ відкрився новий ринок збуту. Китай дозволив їй та ще трьом українським компаніям імпортувати ріпаковий шрот. Дотепер вони постачали в Піднебесну тільки рапсове масло. 

Матеріали по темі
Поруч в рейтингу «100 найбільших приватних компаній України 2021»
Roshen /DR
Виторг 24 млрд грн
Прибуток н/д
Interpipe /interpipe.biz
Виторг 23,3 млрд грн
Прибуток 1,9 млрд грн
Участь в рейтингах
Попередній слайд
Наступний слайд
Статті по темі