Економіка має працювати: як українські ІТ-компанії допомагають бізнесу та країні
Категорія
Партнерський матеріал
Дата

Економіка має працювати: як українські ІТ-компанії допомагають бізнесу та країні

Протягом останнього місяця бізнес в Україні змінився та перейшов на роботу у воєнному стані. Підприємці та працівники щодня зіштовхуються з непростими виборами та умовами.

Аби зберегти робочі місця українців, бізнесу потрібно працювати. Тому компанії об’єднались у зусиллях підтримати економіку та допомогти країні.

Telegram-канал Forbes – ультимативний гід у світі українського бізнесу. Підписатись на канал

IT-галузь – чи не єдина гілка економіки, що зараз може стабільно працювати. Користуючись цією можливістю, компанії не тільки продовжують функціонувати, а й ініціюють благодійні проєкти для підтримки суспільства та економіки.

Євген Лемеш, CHRO групи компаній Creatio (до якої входить Terrasoft), розповів Forbes про роботу компанії під час війни та допомогу бізнесу й громадам. 

Як змінилась робота вашої команди під час війни? 

Нашим основним фокусом у перші дні війни стало гарантування безпеки наших співробітників та їхніх близьких, тому 520 членів команди разом із їхніми родинами були релоковані з Києва і розміщені на заході України та у сусідніх країнах Європи. Зараз більша частина команди працює у хабі на заході країни, проте, звісно, після перемоги ми повернемося до київського офісу. 

Ми зберегли всю команду, у нас не було скорочень і зменшення заробітних плат, зараз для нашої компанії дуже важливо забезпечити фінансову стабільність для співробітників. Більше того, ми розширюємо штат і наймаємо нових працівників: процеси найму і онбордингу повністю пристосовано до віддаленої роботи. 

Також у перші години повномасштабної війни ми ухвалили рішення повністю і назавжди вийти з ринків Росії та Білорусі. Ми розірвали всі стосунки з тамтешніми клієнтами і партнерами та не отримуємо жодного доходу з цих територій. 

Як ви переналаштували бізнес-процеси? Чи вдалося забезпечити клієнтам безперебійний доступ до ваших продуктів? 

У цій ситуації нам став у пригоді досвід, який ми отримали за два роки роботи в умовах пандемії. Наші процеси були адаптовані до віддаленого формату роботи, всі системи функціонують у хмарі, а команда за цей час вже звикла до ремоуту. Завдяки цьому ми змогли забезпечити безперебійну роботу продуктів Creatio і обслуговування клієнтів. 

Євген Лемеш

CHRO, Creatio

Наші процеси були адаптовані до віддаленого формату роботи, всі системи функціонують у хмарі, а команда звикла до ремоуту. Завдяки цьому ми змогли забезпечити безперебійну роботу продуктів Creatio і обслуговування клієнтів. 

Як війна вплинула на потік клієнтів та існуючі проєкти? 

Creatio – міжнародна компанія з широкою географією присутності, з клієнтами у понад ста країнах. В останні роки основний дохід компанія отримує з регіонів Америки та Європи, зараз ми продовжуватимемо максимально активно розвивати глобальні ринки.

До того ж ми запустили програму підтримки українського бізнесу, що передбачає спеціальне ціноутворення на продукти Creatio для українських компаній, і спостерігаємо величезний запит від бізнесу на нові технології. Вся команда Creatio працює 24/7, тому я впевнений, що разом зможемо пройти через цей виклик. 

Розкажіть детальніше про вихід з ринків Росії і Білорусі

Ми цілком і повністю припинили діяльність на цих ринках. З початку війни компанія не отримує жодних доходів від клієнтів з цих країн та не отримуватиме їх у майбутньому. У Creatio ухвалили рішення не підтримувати та не постачати програмні продукти у цих географіях, розірвати всі партнерські контракти і закрити офіс у Росії. Ми жодної хвилини не вагалися у цьому рішенні, адже просто не могли вчинити інакше.  

Вся країна зараз демонструє неймовірну єдність і підтримку одне одного. Які проєкти, направлені на підтримку армії та економіки, зараз реалізовує Creatio? 

Звісно, наша команда також доєдналася до цього руху. Зараз ми працюємо у багатьох напрямках, про кожен з яких розповідаємо на нашому сайті і у соцмережах.

Серед таких проєктів – фінансова допомога армії та волонтерським організаціям: за перші 30 днів війни інвестували понад 10 млн гривень у різні ініціативи. Також ми безкоштовно надаємо продукти Creatio громадським і державним організаціям для реалізації важливих для суспільства проєктів; активно функціонує програма підтримки українського бізнесу.  

Крім цього, наші колеги за власною ініціативою беруть участь у реалізації різноманітних волонтерських проєктів: всіляко допомагають ЗСУ й Територіальній обороні, вивозять тварин із зон бойових дій, чинять опір в інформаційному просторі.  

Як Creatio допомагає українському бізнесу та громадським організаціям

  • Безкоштовні ліцензії на продукти Creatio для громадських організацій і органів самоврядування 
  • Програма підтримки українського бізнесу – 50% знижки на продуктову лінійку 

На кого поширюється ваша програма підтримки бізнесу і які її переваги? 

Програма підтримки передбачає спеціальне ціноутворення на продукти Creatio для всіх клієнтів з України – вони можуть придбати ліцензії за 50% від вартості. Також ми прибрали плату за навчання та сертифікацію для клієнтів і партнерів, щоб максимально спростити та пришвидшити процес запуску платформи.

Будь-яка компанія з України, яка хоче впровадити нове ПЗ або замінити існуюче, може скористатися цією пропозицією – деталі можна знайти на нашому сайті

Можете поділитися прикладами використання продуктів Creatio для реалізації громадських і волонтерських проєктів?  

Наразі таких проєктів вже багато. Наприклад, Creatio використовується для відстеження та розподілення надходжень гуманітарної допомоги в одному з благодійних фондів.

Також на платформі була автоматизована робота центру обслуговування внутрішньо переміщених осіб для Трускавецької громади.

Попередній слайд
Наступний слайд
Новий номер Forbes Ukraine

Замовляйте з безкоштовною кур’єрською доставкою по Україні