Економіка має працювати: як українські ІТ-компанії допомагають бізнесу та країні
Категорія
Партнерський матеріал
Дата

Економіка має працювати: як українські ІТ-компанії допомагають бізнесу та країні

Протягом останнього місяця бізнес в Україні змінився та перейшов на роботу у воєнному стані. Підприємці та працівники щодня зіштовхуються з непростими виборами та умовами.

Аби зберегти робочі місця українців, бізнесу потрібно працювати. Тому компанії об’єднались у зусиллях підтримати економіку та допомогти країні.

Інвестувати? Почекати? Продавати? Війна змінює все, крім обов’язку лідера приймати виважені рішення. Вже 30 травня 40+ спікерів поділяться досвідом на Першій щорічній конференції про фінанси, інвестиції та економічне зростання. Купуйте квиток за посиланням.

IT-галузь – чи не єдина гілка економіки, що зараз може стабільно працювати. Користуючись цією можливістю, компанії не тільки продовжують функціонувати, а й ініціюють благодійні проєкти для підтримки суспільства та економіки.

Євген Лемеш, CHRO групи компаній Creatio (до якої входить Terrasoft), розповів Forbes про роботу компанії під час війни та допомогу бізнесу й громадам. 

Як змінилась робота вашої команди під час війни? 

Нашим основним фокусом у перші дні війни стало гарантування безпеки наших співробітників та їхніх близьких, тому 520 членів команди разом із їхніми родинами були релоковані з Києва і розміщені на заході України та у сусідніх країнах Європи. Зараз більша частина команди працює у хабі на заході країни, проте, звісно, після перемоги ми повернемося до київського офісу. 

Ми зберегли всю команду, у нас не було скорочень і зменшення заробітних плат, зараз для нашої компанії дуже важливо забезпечити фінансову стабільність для співробітників. Більше того, ми розширюємо штат і наймаємо нових працівників: процеси найму і онбордингу повністю пристосовано до віддаленої роботи. 

Також у перші години повномасштабної війни ми ухвалили рішення повністю і назавжди вийти з ринків Росії та Білорусі. Ми розірвали всі стосунки з тамтешніми клієнтами і партнерами та не отримуємо жодного доходу з цих територій. 

Як ви переналаштували бізнес-процеси? Чи вдалося забезпечити клієнтам безперебійний доступ до ваших продуктів? 

У цій ситуації нам став у пригоді досвід, який ми отримали за два роки роботи в умовах пандемії. Наші процеси були адаптовані до віддаленого формату роботи, всі системи функціонують у хмарі, а команда за цей час вже звикла до ремоуту. Завдяки цьому ми змогли забезпечити безперебійну роботу продуктів Creatio і обслуговування клієнтів. 

Євген Лемеш

CHRO, Creatio

Наші процеси були адаптовані до віддаленого формату роботи, всі системи функціонують у хмарі, а команда звикла до ремоуту. Завдяки цьому ми змогли забезпечити безперебійну роботу продуктів Creatio і обслуговування клієнтів. 

Як війна вплинула на потік клієнтів та існуючі проєкти? 

Creatio – міжнародна компанія з широкою географією присутності, з клієнтами у понад ста країнах. В останні роки основний дохід компанія отримує з регіонів Америки та Європи, зараз ми продовжуватимемо максимально активно розвивати глобальні ринки.

До того ж ми запустили програму підтримки українського бізнесу, що передбачає спеціальне ціноутворення на продукти Creatio для українських компаній, і спостерігаємо величезний запит від бізнесу на нові технології. Вся команда Creatio працює 24/7, тому я впевнений, що разом зможемо пройти через цей виклик. 

Розкажіть детальніше про вихід з ринків Росії і Білорусі

Ми цілком і повністю припинили діяльність на цих ринках. З початку війни компанія не отримує жодних доходів від клієнтів з цих країн та не отримуватиме їх у майбутньому. У Creatio ухвалили рішення не підтримувати та не постачати програмні продукти у цих географіях, розірвати всі партнерські контракти і закрити офіс у Росії. Ми жодної хвилини не вагалися у цьому рішенні, адже просто не могли вчинити інакше.  

Вся країна зараз демонструє неймовірну єдність і підтримку одне одного. Які проєкти, направлені на підтримку армії та економіки, зараз реалізовує Creatio? 

Звісно, наша команда також доєдналася до цього руху. Зараз ми працюємо у багатьох напрямках, про кожен з яких розповідаємо на нашому сайті і у соцмережах.

Серед таких проєктів – фінансова допомога армії та волонтерським організаціям: за перші 30 днів війни інвестували понад 10 млн гривень у різні ініціативи. Також ми безкоштовно надаємо продукти Creatio громадським і державним організаціям для реалізації важливих для суспільства проєктів; активно функціонує програма підтримки українського бізнесу.  

Крім цього, наші колеги за власною ініціативою беруть участь у реалізації різноманітних волонтерських проєктів: всіляко допомагають ЗСУ й Територіальній обороні, вивозять тварин із зон бойових дій, чинять опір в інформаційному просторі.  

Як Creatio допомагає українському бізнесу та громадським організаціям

  • Безкоштовні ліцензії на продукти Creatio для громадських організацій і органів самоврядування 
  • Програма підтримки українського бізнесу – 50% знижки на продуктову лінійку 

На кого поширюється ваша програма підтримки бізнесу і які її переваги? 

Програма підтримки передбачає спеціальне ціноутворення на продукти Creatio для всіх клієнтів з України – вони можуть придбати ліцензії за 50% від вартості. Також ми прибрали плату за навчання та сертифікацію для клієнтів і партнерів, щоб максимально спростити та пришвидшити процес запуску платформи.

Будь-яка компанія з України, яка хоче впровадити нове ПЗ або замінити існуюче, може скористатися цією пропозицією – деталі можна знайти на нашому сайті

Можете поділитися прикладами використання продуктів Creatio для реалізації громадських і волонтерських проєктів?  

Наразі таких проєктів вже багато. Наприклад, Creatio використовується для відстеження та розподілення надходжень гуманітарної допомоги в одному з благодійних фондів.

Також на платформі була автоматизована робота центру обслуговування внутрішньо переміщених осіб для Трускавецької громади.

Ви знайшли помилку чи неточність?

Залиште відгук для редакції. Ми врахуємо ваші зауваження якнайшвидше.

Виправити
Попередній слайд
Наступний слайд
Новий номер Forbes Ukraine

Замовляйте з безкоштовною кур’єрською доставкою по Україні