Категорія
Інновації
Дата

Forbes Digital

Податковому режиму «Дія.City» – два роки. Він зібрав понад 800 IT-компаній та 62 000 айтівців, але держава має сумніви. Чи є майбутнє у проєкту, яким користуються Ajax, GlobalLogic, MacPaw та засновники monobank

10 хв читання

«Дія.City», Мінцифри. /надано пресслужбою

Держава, ймовірно, відмовиться від правового режиму «Дія.City», що приніс у держбюджет майже 6 млрд грн податків. Фото надано пресслужбою

Перших резидентів податковий спецрежим «Дія.City» для IT почав приймати 8 лютого 2022 року, за два тижні до повномасштабного вторгнення. Це не завадило йому за два роки зібрати понад 800 компаній-резидентів, де працює близько 62 000 айтівців. Тепер український уряд міркує над доцільністю податкових пільг, доступних IT-бізнесу у спецрежимі. Forbes зібрав велику історію створення та роботи «Дія.City», опубліковану у журналі Forbes у грудні 2023-го. До яких наслідків може призвести відмова від нього?

Як створити продукт, який полюблять клієнти? Отримайте цінні поради від співвласника monobank™ – Олега Гороховського. Купуйте квиток на Форум підприємців, який відбудеться 27 червня.

Співзасновник і член ради директорів SoftServe Тарас Кицмей був одним з перших, хто підписав з компанією гіг‑контракт. Перед тим найбільша сервісна IT‑компанія України цілий рік тестувала правовий режим, що набув чинності за 16 днів до великого вторгнення. 

SoftServe «оселився» в «Дія.City» 15 лютого 2022 року. Спочатку в «Софтсерв Технології» працювало небагато айтівців: сервіс YouControl оцінює кількість співробітників компанії у 2022‑му в 11 осіб. Масовий перехід почався у квітні 2023‑го, розповідає Кицмей. За пів року до «Дія.City» перейшло понад 3000 працівників. Керівники SoftServe перейшли на гіг‑контракти, щоб показати колегам: це працює, це не боляче. 

Ви знайшли помилку чи неточність?

Залиште відгук для редакції. Ми врахуємо ваші зауваження якнайшвидше.

Виправити
Попередній слайд
Наступний слайд
Передзамовлення нового номеру Forbes Ukraine. Купуйте зараз за 209 грн замість 279 грн

Замовляйте з безкоштовною кур’єрською доставкою по Україні