Категорія
Інновації
Дата

Податковому режиму «Дія.City» – два роки. Він зібрав понад 800 IT-компаній та 62 000 айтівців, але держава має сумніви. Чи є майбутнє у проєкту, яким користуються Ajax, GlobalLogic, MacPaw та засновники monobank

«Дія.City», Мінцифри. /надано пресслужбою

Держава, ймовірно, відмовиться від правового режиму «Дія.City», що приніс у держбюджет майже 6 млрд грн податків. Фото надано пресслужбою

Перших резидентів податковий спецрежим «Дія.City» для IT почав приймати 8 лютого 2022 року, за два тижні до повномасштабного вторгнення. Це не завадило йому за два роки зібрати понад 800 компаній-резидентів, де працює близько 62 000 айтівців. Тепер український уряд міркує над доцільністю податкових пільг, доступних IT-бізнесу у спецрежимі. Forbes зібрав велику історію створення та роботи «Дія.City», опубліковану у журналі Forbes у грудні 2023-го. До яких наслідків може призвести відмова від нього?

📲 45 секунд – на один пост, 20 хвилин на день, щоб дізнатися головні економічні та бізнесові новини. Підписуйтеся на Telegram-канал Forbes Ukraine, щоб економити час.

Співзасновник і член ради директорів SoftServe Тарас Кицмей був одним з перших, хто підписав з компанією гіг‑контракт. Перед тим найбільша сервісна IT‑компанія України цілий рік тестувала правовий режим, що набув чинності за 16 днів до великого вторгнення. 

SoftServe «оселився» в «Дія.City» 15 лютого 2022 року. Спочатку в «Софтсерв Технології» працювало небагато айтівців: сервіс YouControl оцінює кількість співробітників компанії у 2022‑му в 11 осіб. Масовий перехід почався у квітні 2023‑го, розповідає Кицмей. За пів року до «Дія.City» перейшло понад 3000 працівників. Керівники SoftServe перейшли на гіг‑контракти, щоб показати колегам: це працює, це не боляче. 

Ви знайшли помилку чи неточність?

Залиште відгук для редакції. Ми врахуємо ваші зауваження якнайшвидше.

Виправити
Попередній слайд
Наступний слайд
Новий номер Forbes Ukraine

Замовляйте з безкоштовною кур’єрською доставкою по Україні