Інформація про Тарас Кицмей

56 років, IT

Тарас Кицмей /Євген Хіль для Forbes Україна
$360 млн
17 місце
Топ-20 найбагатших 2022 року

Профайл

Досьє
Одружений, двоє дітей
Місце народження
Селище Микулинці, Тернопільська область
Вік
57

20 найбагатших українців 2022

«Десь 3500 сімей ми перевезли із центру і сходу у західні регіони, ще близько 1800 сімей – за кордон. Трошки стресу було», – зі спокійною посмішкою розповідає співзасновник та найбільший акціонер SoftServe Тарас Кицмей. Релокація обійшлася SoftServe у $10 млн. На ефективність роботи «великий переїзд» істотно не вплинув.

Більше неприємностей приносять політики клієнтів, щодо замовлень у компаній у країнах в стані війни. «Нема на то ради. Замінювали їх (клієнтів, що відмовилися від співпраці. – Forbes) іншими», – каже Кицмей. У цьому допомагала широка географічна диверсифікація: офіси і центри розробки є у 13 країнах світу. Цьогоріч активно зростає бізнес у Південній Америці, Дубаї та Сінгапурі.

Незважаючи на війну, виторг SoftServe у 2022-му зросте майже на 30%. «SoftServe коштує $2–3 млрд, якщо закінчиться війна та компанія піде на ІРО», – вважає партнер венчурного фонду AVentures Євген Сисоєв. У поточних реаліях Forbes оцінив компанію у $1,4 млрд. Наступного року, попри рецесію, компанія планує наростити виторг на 20–30%. Підхід Кицмея: треба завойовувати клієнтів «красою» технологічних рішень, а не ціною. За два роки компанія досягне виторгу в $1 млрд.

100 найбагатших українців 2021

Український IT‑аутсорс, який звик до щорічного зростання на 20–25%, навесні 2020‑го пережив хвилю скорочень. Для співзасновника другого за розмірами IT‑роботодавця України SoftServe Тараса Кицмея розв’язувати проблеми не новинка. Компанія пережила платіжну кризу 1990‑х, глобальний крах 2008‑го, кривавий 2014‑й . Розгорнути ситуацію на 180° у рік пандемії допоміг сплеск світового попиту на IT‑послуги. Тільки за три місяці осені SoftServe найняла 500 осіб на 30 нових проєктів. Без наслідків для бізнесу минула і хакерська атака, якої аутсорсер зазнав у вересні 2020‑го. Сприятлива ситуація на ринку – привід підкотити рукави, вважає Кицмей. «Ми всі можемо довше попрацювати сьогодні, щоб завтра опинитися на новому, якісному, рівні», – говорить він.

100 найбагатших українців 2020

Співзасновник аутсорсера SoftServe, 53-річний Тарас Кицмей – людина світу: «Коли ми щось будуємо, то робимо це глобально». Штат SoftServe в Україні становить майже 7500 осіб. За останні сім років компанія Кицмея потроїлася в кадрах, відірвавшись від GlobalLogic і Luxoft. Більший за львівську фірму лише EPAM із 8300 фахівцями. Кицмей, який пішов з поста CEO в 2013 році, засідає в раді директорів своєї компанії. Викликів вистачає: торік він обережно критикував плани уряду з підвищення податків для айтішників. Заповітну для ФОП-програмістів ставку в 5% уряд не чіпав, але індустрію накрила пандемія. Її Кицмей оцінює серйозно: «Економічна криза тільки починається». 

Головні факти про Тараса Кицмея:

  • У 1992—2002 роках Кицмей був викладачем кафедри електронних обчислювальних машин Національного університету «Львівська політехніка». 
  • З 1997 року Тарас Кицмей очолює корпорацію SoftServe.
  • Тарас Кицмей – співзасновник та член Ради директорів SoftServe, другої найбільшої IT-компанії з розробкою в Україні за рейтингом DOU.
  • У 2008 році Тарас Кицмей отримав відзнаку «Заслуженого економіста України». 
  • В травні 2018 року Кицмей отримав Орден Лева за високий професіоналізм, вагомий особистий внесок у розвиток сучасної ІТ-індустрії, ефективне впровадження передових технологій і утвердження позитивного іміджу міста Львова на національному і міжнародному рівнях. 
  • В 2021 році журнал «НВ» віддав Тарасу Кицмею 42 місце в рейтингу «ТОП 100 найбагатших українців». Його статки склали $245 млн.
Поруч в рейтингу «Топ-20 найбагатших 2022 року»
Участь в рейтингах
Попередній слайд
Наступний слайд
Статті по темі
Попередній слайд
Наступний слайд
Останні новини по темі
Попередній слайд
Наступний слайд