SoftServe

Виторг 9 млрд грн (оцінка Forbes), IT

SoftServe
Прибуток н/д
70 місце
100 найбільших приватних компаній України 2021

Профайл

Кількість працівників
9462
Керівник
Крістофер Бейкер
Власник
Тарас Кицмей, Ярослав Любінець, Юрій Василик, Тарас Вервега, Олег Денис
Річний приріст виторгу
29%
Чиста середньомісячна винагорода (2019)
не розголошується
Керівник HR
Мері Лайонс
Центральний офіс
Львів

100 найбільших приватних компаній 2021

Головний клопіт SoftServe – гонитва за кадрами. З початку 2021 року компанія найняла понад 2800 нових співробітників і вперше перетнула позначку в 10 000 фахівців, наблизившись до лідера галузі EPAM. Географія розробки крім звичних Львова, Києва і Дніпра охоплює нові для компанії регіони. «Завдяки переосмисленню офісів і дистанційній роботі ми почали розвиток локацій, які раніше не були у фокусі: Ужгород, Одеса, Черкаси, Луцьк, Хмельницький», – говорить старший віцепрезидент компанії Костянтин Пилипчук.

Новиною року стала для SoftServe купівля занедбаної в’язниці у Львові за 377 млн грн. На її місці компанія побудує креативний кампус із офісами, житлом і школою. До 2026‑го туди інвестують близько $100 млн. Мета – створити «комплексне середовище, де є місце і для роботи, і для проживання, і для відпочинку, і для творчості», говорить співзасновник SoftServe Олег Денис.

50 найкращих роботодавців

У вересні SoftServe пережила хакерську атаку, після якої зломники виклали на загальний огляд 13 ТБ інформації, зокрема й персональні дані співробітників компанії. Аутсорсер пообіцяв кожному потерпілому технічну, юридичну та фінансову допомогу. Якщо в персоналу SoftServe і були побоювання, їх, схоже, вдалося вгамувати: жоден із працівників, що заповнив анкету, не згадав про атаку та її наслідки.

Попри найбільший злом в історії українського IT, бізнес SoftServe продовжував набирати обертів. В третьому кварталі компанія отримала 30 нових клієнтів. Всього в роботі більше проектів, ніж за аналогічний період 2019 року, говорить старший віцепрезидент SoftServe Костянтин Пилипчук, який відповідає за залучення в компанію нових талантів. Чисельність співробітників у вересні‑листопаді зросла більш ніж на пів тисячі фахівців – до 7800. Компанія планує найняти ще 600 працівників.

Молодих спеціалістів у традиційних технологіях SoftServe готує своїми силами – у SoftServe IT Academy та співпрацюючи з університетами. Складніше з досвідченими R&D‑інженерами, спеціалістами з Big Data, Data Science, Computer Vision та інших популярних напрямів. Більшість IT‑фахівців мотивують не так зарплати і соцпакет, як можливості для розвитку, вважає Пилипчук. 85% співробітників компанії працюють дистанційно, але навчальних програм не скоротили – їх перевели в онлайн.

100 найбільших приватних компаній 2020

У 2020 році другий за розмірами роботодавець в українській ITіндустрії SoftServe скоротив 250 осіб. Останні девʼять років компанія тільки розширювала команду. Але на найгіршу новину року для SoftServe поки що претендує хакерська атака, якої компанія зазнала 1 вересня. Невдовзі після інциденту у мережі зʼявилися репозиторії розробок, які SoftServe здійснював для великих клієнтів на кшталт Toyota, Cisco та IBM. Пізніше зломники злили ще й особисті документи сотень співробітників. У блозі SoftServe і досі можна знайти публікацію за 2016 рік із заголовком «Чому хакер має бути вашим новим найкращим другом». Документ присвячений захисту від кіберзагроз. 

Поруч в рейтингу «100 найбільших приватних компаній України 2021»
Київська обласна енергопостачальна компанія /Фото Freepik
Виторг 9,1 млрд грн
Прибуток 187 млн грн
Imperial Tobacco /Фото Freepik
Виторг 8,8 млрд грн
Збиток 3 млн грн
Участь в рейтингах
Попередній слайд
Наступний слайд
Статті по темі
Попередній слайд
Наступний слайд
Останні новини по темі