Прослухати матеріал
Прослухати матеріал
07:33 хвилин
Виробництво чипів в Україні – один із напрямів Стратегії інновацій до 2030 року від Мінцифри. Кабінет Міністрів затвердив її 14 січня. Forbes дізнався, які варіанти запуску заводу з виробництва напівпровідників розглядають у Мінцифри.
Подарунок для справжніх лідерок та лідерів
Сертифікат Forbes — 365 днів доступу до якісної аналітики, інсайтів та історій успіху, що змінюють мислення. Купуйте зараз
14 січня Кабмін затвердив Стратегію цифрового розвитку інновацій до 2030 року, яку більш ніж рік тому презентувало Мінцифри. Один з її напрямів – створення виробництва чипів.
Чипи (мікросхеми) є основою будь-якої електроніки. Найбільші гравці на ринку саме з виготовлення чипів – тайванська TSMC та південнокорейський Samsung. Щоб зменшити залежність, Китай, США та Європа не шкодують грошей на підтримку власних компаній.
Штати у 2022-му виділили $52 млрд на фінансування потужностей із виробництва мікросхем усередині країни. Європейський Союз планує вкласти у напрям $108 млрд до 2030 року. Китай – понад $100 млрд до 2030 року на додачу до мінімум $250 млрд, які було виділено на програму до 2025-го «Виготовлено в Китаї».
Які план і шанси України наблизитися до столу, де триває велика «кремнієва» гра?
На столі два варіанти: ліцензувати готову технологію «під ключ» або залучити стратегічного партнера на комерційних засадах. Про це свідчить робочий документ щодо стратегії розвитку напряму напівпровідників від експертної групи при Мінцифри. Документ є в розпорядженні Forbes.
Ви знайшли помилку чи неточність?
Залиште відгук для редакції. Ми врахуємо ваші зауваження якнайшвидше.