Категорія
Інновації
Дата

Український стартап ComeBack Mobility отримав $1 млн інвестицій. Він створює розумні насадки на милиці

Український стартап ComeBack Mobility отримав $1 млн посівних інвестицій, повідомила прес-служба проекту. Компанія створює розумні насадки на милиці, які полегшують реабілітацію після травм.

Список найбільших експортерів, рік війни Зеленського, пригоди Баффета в Україні, реанімація бізнесу Rozetka та ще два десятки ексклюзивних матеріалів. Forbes Україна випустив новий номер журналу. Купити його з безкоштовною доставкою можна за цим посиланням.

Хто заснував і навіщо потрібен ComeBack Mobility

ComeBack Mobility в 2019 році заснував Ілля Попов. У минулому він професійно займався боротьбою, а також запустив онлайн-сервіс для організації тренувальних зборів SmartSport. Ідея нового проекту з'явилася у нього після травми. Співзасновником і технічним директором стала Ліза Воронкова — біотехнолог, яка раніше запускала проект розумних годин EMwatch.

Насадки від ComeBack Mobility вимірюють вагу, з яким людина тисне на милиці. Далі вони передають ці дані на смартфон, той аналізує темпи відновлення і в реальному часі підказує, як наступати — сильнішим чи слабшим. Таким чином милиці допомагають регулювати навантаження на пошкоджену ногу. Пристрій розрахований приблизно на 850 годин активного використання і дозволяє записувати до 1 млн кроків (еквівалентно 760 км).

Як працює ComeBack Mobility

Параметри рекомендованих навантажень і темп встановлює лікуючий лікар, по ходу відновлення вони можуть варіюватися, а розумні насадки будуть говорити, якщо йдеш занадто швидко або занадто повільно. Завдяки дотриманню інструкцій можна скоротити термін реабілітації з восьми до шести тижнів, показали випробування стартапа за участю пацієнтів, які пройшли процедуру ендопротезування. «Насадки підходять для пацієнтів із забоями та після важких операцій», — цитує компанія Олександра Гузінского з Інституту травматології та ортопедії.

Клінічні випробування в Україні тривають із серпня 2020 року, в подальших планах — почати тестування в Австралії і США. Також компанія має намір перейти до промислового виробництва — найближчим часом випустять партію з 10 000 насадок. Наскільки великий ринок? Щорічно в Україні відбувається: 64 000 переломів, підраховує технічний директор компанії Ліза Воронкова. У світі щорічно стикаються з переломами нижніх кінцівок 59 млн осіб, з них 14 млн потрібне відновлення протягом шести тижнів і більше, за даними Міжнародної організації ортопедії.

ComeBack Mobility планує продавати свої пристрої бізнесу, який буде поширювати їх серед користувачів по підписці. Орієнтовна ціна насадок — $ 200. В Україні пацієнти платять за оренду насадок і доступ до додатка 250 грн в тиждень.

Український стартап ComeBack Mobility отримав $1 млн інвестицій. Він створює розумні насадки на милиці /Фото 1

Як влаштовані інвестиції

Компанія закрила посівної раунд розміром близько $1 млн в ході декількох траншів.

Першими інвесторами стали подружжя Дмитро та Оксана Томчук, керуючі венчурним фондом Fision. Вони вклали в проект $ 75 000 на перевірку ідеї зі створенням розумних устілок. Незабаром фокус ComeBack Mobility змістився на насадки для милиць.

Щоб розробити промисловий дизайн і випустити першу партію, стартап залучив ще $ 300 000. З них $ 150. 000 проінвестувала фармацевтична компанія «Фармак», також до раунду приєднався бельгійський підприємець Фредерік Дельфос і дніпропетровський бізнесмен Олександр Криворучко.

Пізніше в капітал стартапу увійшли представники української діаспори в Чикаго Мирон Ярошевич та Зоряна зобно. Попов прилетів в США, що б розібратися, чому стартапу заблокували рахунок в американському банку, а в підсумку знайшов інвесторів. Їх експертиза повинна допомогти компанії вийти на американський ринок.

Серед інших інвесторів стартапу — співробітники Попова з SmartSport, а також колишній керівник «Київстар» Петро Чернишов та інші ангели. «Розумні насадки на милиці допоможуть мільйонам людей з переломами, — каже ангельський інвестор проекту Олександр Криворучко. — Це не тільки економія часу, а й колосальна економія бюджетів, яка в майбутньому може бути оцінена в мільярди гривень».

ComeBack Mobility також планує випустити пристрої для реабілітації після травм рук.

Попередній слайд
Наступний слайд
Новий номер Forbes Ukraine

Замовляйте з безкоштовною кур’єрською доставкою по Україні