Категорія
Інновації
Дата

Український стартап ComeBack Mobility отримав $1 млн інвестицій. Він створює розумні насадки на милиці

2 хв читання

Український стартап ComeBack Mobility отримав $1 млн посівних інвестицій, повідомила прес-служба проекту. Компанія створює розумні насадки на милиці, які полегшують реабілітацію після травм.

📲 Forbes Ukraine у WhatsApp. Підписуйтесь й читайте головне про бізнес та економіку

Хто заснував і навіщо потрібен ComeBack Mobility

ComeBack Mobility в 2019 році заснував Ілля Попов. У минулому він професійно займався боротьбою, а також запустив онлайн-сервіс для організації тренувальних зборів SmartSport. Ідея нового проекту з'явилася у нього після травми. Співзасновником і технічним директором стала Ліза Воронкова — біотехнолог, яка раніше запускала проект розумних годин EMwatch.

Насадки від ComeBack Mobility вимірюють вагу, з яким людина тисне на милиці. Далі вони передають ці дані на смартфон, той аналізує темпи відновлення і в реальному часі підказує, як наступати — сильнішим чи слабшим. Таким чином милиці допомагають регулювати навантаження на пошкоджену ногу. Пристрій розрахований приблизно на 850 годин активного використання і дозволяє записувати до 1 млн кроків (еквівалентно 760 км).

Як працює ComeBack Mobility

Параметри рекомендованих навантажень і темп встановлює лікуючий лікар, по ходу відновлення вони можуть варіюватися, а розумні насадки будуть говорити, якщо йдеш занадто швидко або занадто повільно. Завдяки дотриманню інструкцій можна скоротити термін реабілітації з восьми до шести тижнів, показали випробування стартапа за участю пацієнтів, які пройшли процедуру ендопротезування. «Насадки підходять для пацієнтів із забоями та після важких операцій», — цитує компанія Олександра Гузінского з Інституту травматології та ортопедії.

Клінічні випробування в Україні тривають із серпня 2020 року, в подальших планах — почати тестування в Австралії і США. Також компанія має намір перейти до промислового виробництва — найближчим часом випустять партію з 10 000 насадок. Наскільки великий ринок? Щорічно в Україні відбувається: 64 000 переломів, підраховує технічний директор компанії Ліза Воронкова. У світі щорічно стикаються з переломами нижніх кінцівок 59 млн осіб, з них 14 млн потрібне відновлення протягом шести тижнів і більше, за даними Міжнародної організації ортопедії.

ComeBack Mobility планує продавати свої пристрої бізнесу, який буде поширювати їх серед користувачів по підписці. Орієнтовна ціна насадок — $ 200. В Україні пацієнти платять за оренду насадок і доступ до додатка 250 грн в тиждень.

Український стартап ComeBack Mobility отримав $1 млн інвестицій. Він створює розумні насадки на милиці /Фото 1

Як влаштовані інвестиції

Компанія закрила посівної раунд розміром близько $1 млн в ході декількох траншів.

Першими інвесторами стали подружжя Дмитро та Оксана Томчук, керуючі венчурним фондом Fision. Вони вклали в проект $ 75 000 на перевірку ідеї зі створенням розумних устілок. Незабаром фокус ComeBack Mobility змістився на насадки для милиць.

Щоб розробити промисловий дизайн і випустити першу партію, стартап залучив ще $ 300 000. З них $ 150. 000 проінвестувала фармацевтична компанія «Фармак», також до раунду приєднався бельгійський підприємець Фредерік Дельфос і дніпропетровський бізнесмен Олександр Криворучко.

Пізніше в капітал стартапу увійшли представники української діаспори в Чикаго Мирон Ярошевич та Зоряна зобно. Попов прилетів в США, що б розібратися, чому стартапу заблокували рахунок в американському банку, а в підсумку знайшов інвесторів. Їх експертиза повинна допомогти компанії вийти на американський ринок.

Серед інших інвесторів стартапу — співробітники Попова з SmartSport, а також колишній керівник «Київстар» Петро Чернишов та інші ангели. «Розумні насадки на милиці допоможуть мільйонам людей з переломами, — каже ангельський інвестор проекту Олександр Криворучко. — Це не тільки економія часу, а й колосальна економія бюджетів, яка в майбутньому може бути оцінена в мільярди гривень».

ComeBack Mobility також планує випустити пристрої для реабілітації після травм рук.

Ви знайшли помилку чи неточність?

Залиште відгук для редакції. Ми врахуємо ваші зауваження якнайшвидше.

Попередній слайд
Наступний слайд