Приїзд до України канцлера Німеччини Олафа Шольца, президента Франції Еммануеля Макрона, прем'єр-міністра Італії Маріо Драґі та президента Румунії Клауса Йоханніса став центральною новиною європейських та американських медіа. Forbes вибрав головне з їхніх репортажів
⚡️Ексклюзивно: спікер на форумі «Енергія бізнесу» – Деніел Єрґін, віце-голова S&P Global, письменник та лауреат Пулітцерівської премії. Він автор бестселерів про енергетику та світову економіку, зокрема «The Prize» і «The New Map». Вже 9 жовтня зустрінемося.
1. Україні нададуть статус кандидата в члени Євросоюзу, але питання залишаються
Лідери чотирьох європейських країн підтримали ідею надати Україні статус кандидата в члени ЄС. І це головний підсумок візиту, пише Bloomberg. Уже сьогодні Єврокомісія офіційно повідомила, що рекомендує ухвалити в країни-кандидатки Україну та Молдову. Остаточне рішення щодо надання статусу мають схвалити усі 27 країн ЄС.
Питання в тому, як швидко Україна потім зможе рухатися до повноцінного членства, пише The Economist. Кандидат має виконати велике «домашнє завдання»: провести адміністративну, судову та економічну реформи, а також привести свою нормативну базу у відповідність до європейських правил, викладених на 80 000 сторінок. Але символізм надання Україні статусу кандидата є величезним: ЄС чітко дає зрозуміти, що бачить українців членами великої європейської сім'ї, каже видання.
2. Україна продовжить отримувати європейську зброю, хоча про різке зростання обсягів і темпів постачань не йшлося
Канцлер Шольц повторив у Києві обіцянку надати Україні самохідні артилерійські установки PzH 2000, зенітні установки Gepard та комплекси ППО Iris-T. До цього німецький міністр оборони Крістіна Ламбрехт підтвердила, що до серпня Берлін надасть Україні три реактивні системи залпового вогню. Емманюель Макрон заявив у Києві, що найближчими тижнями ухвалить рішення відправити в Україну ще шість САУ Caesar на додаток до 12 самохідних гаубиць, уже поставлених раніше, пише Le Figaro.
На зустрічі в Києві президент Зеленський кілька разів повторював, що важкі озброєння, насамперед РСЗВ та комплекси протиракетної оборони, збережуть життя українцям та допоможуть звільнити окуповані території, повідомляє Financial Times. Але про нові види європейських озброєнь або різке зростання постачань європейські лідери не говорили.
Водночас вони пообіцяли продовжити фінансову підтримку, допомогти Україні у вирішенні проблеми експорту зерна та надати допомогу в повоєнному відновленні країни.
3. Київ та Берлін «остаточно помирилися», а Макрон змінює риторику
Візит німецького канцлера Шольца до Києва став «знаком потепління в українсько-німецьких відносинах, затьмарених відмовою української сторони прийняти у квітні президента ФРН Франка-Вальтера Штайнмайєра», пише Deutsche Welle. Зеленський прийняв запрошення Шольца взяти участь у саміті G7. «Усе нормально, ми рухаємося вперед у правильному напрямку, і сьогоднішній візит канцлера до України дуже важливий», – сказав в інтерв'ю голова українського МЗС Дмитро Кулеба.
Відвідування Ірпеня справило велике враження на Емманюеля Макрона. Після поїздки до зруйнованого передмістя Києва Макрон написав у Twitter, що Україна «має бути здатною перемогти». Раніше політика критикували за численні дзвінки Путіну та його недавню заяву, що підсумки війни не повинні стати «принизливими» для Росії, пише Newsweek.
Ви знайшли помилку чи неточність?
Залиште відгук для редакції. Ми врахуємо ваші зауваження якнайшвидше.