Затоплений крейсер «Москва» брав участь в операції біля острова Зміїний в Одеській області і, за українськими даними, саме цьому крейсеру сказали: «Русский военный корабль, иди на ***». /Wikipedia
Категорія
Картина дня
Дата

Вартість підбитого крейсера «Москва» – $750 млн. Forbes склав рейтинг найдорожчої російської техніки, знищеної на війні

2 хв читання

Затоплений крейсер «Москва» брав участь в операції біля острова Зміїний в Одеській області і, за українськими даними, саме цьому крейсеру сказали: «Русский военный корабль, иди на ***». Фото Wikipedia

З початку війни українська армія знищила 5260 одиниць ворожої техніки. Серед них – крейсер «Москва», і це найдорожча військова втрата РФ у війні з Україною

Форум «Вільна» повертається 20 лютого, щоб стати вашим джерелом ідей, знайомств і можливостей. Долучайтеся до заходу за посиланням! 🎟

У ніч на 14 квітня дві українські ракети «Нептун» вразили флагман Чорноморського флоту Росії з найпотужнішим озброєнням. Крейсер «перекинувся і почав тонути», каже офіцер оперативного командування «Південь» ЗСУ Владислав Назаров. «Виникла пожежа. Інші одиниці корабельного угруповання намагалися надати допомогу, але шторм і потужний вибух боєзапасу перевернули крейсер, і він почав тонути», – каже Назаров.

На закупівлю ракет «Нептун» у 2021 році Україна витратила $26 млн. Два влучних постріли цими ракетами завдали Росії втрат на $750 млн. Forbes розрахував приблизну вартість, порівнявши «Москву» з крейсером того ж классу «Україна», який у 1995 році коштував $720 млн.

У 2020 році крейсер також ремонтували. Вартість ремонту точно невідома, але в лінку на новину про ремонт від державної «Кримської газети» вказана сума 30 млрд рублів, або $363 млн за курсом на 14 квітня; в самому тексті цієї суми немає.

Увесь екіпаж, штатна чисельність якого складає 500–760 осіб, був евакуйований, пишуть російські медіа ТАСС і РИА «Новости», посилаючись на Міністерство оборони Росії. Повна евакуація означатиме, що корабель не можна буде залишити на плаву і його буде потоплено. Скільки російських солдат було знищено, поки що точно невідомо.

Росія спростовує інформацію про удар ракетами: за офіційною версією РФ, на кораблі просто розпочалася пожежа і здетонували боєприпаси. Міноборони РФ також стверджує, що корабель досі на плаву і його відбуксовують до порту. Речник Пентагону Джон Кірбі також стверджує, що крейсер все ще на плаву. «Ми думаємо, що його, ймовірно, доставлять до Севастополя на ремонт», – каже Кірбі.

Пізніше Міноборони РФ повідомили, що крейсер затонув під час відбуксування в порт.

«Москва» брала участь в операції біля острова Зміїний в Одеській області і, за українськими даними, саме цьому крейсеру сказали: «Русский военный корабль, иди на ***».

Вартість підбитого крейсера «Москва» – $750 млн. Forbes склав рейтинг найдорожчої російської техніки, знищеної на війні /Фото 1

Інфографіка: Максим Золоєдов

До вибухів на «Москві» найдорожчою втратою для Росії був великий десантний літак Іл-76. Його вартість – $86 млн. Загалом, українська армія знищила 160 літаків на $3,8 млрд.

Після Іл-26 за оціночною вартістю йшов великий десантний корабель «Саратов» – $75 млн. Українськи сили завдали по ньому удару 24 березня. Це був перший бойовий корабель РФ, який зайшов до окупованого порту й доставив воєнну техніку окупантів, включаючи бойові броньовані машини. «Саратов» також брав участь в анексії Криму в 2014 році.

Вартість підбитого крейсера «Москва» – $750 млн. Forbes склав рейтинг найдорожчої російської техніки, знищеної на війні /Фото 2

Корабель «Саратов» горить у порту Бердянська 24 березня 2022 року. Фото: armyinform.com.ua

Загалом серед 5260 одиниць знищеної ворожої техніки:

  • 144 гелікоптери;
  • 160 літаків;
  • 753 танки;
  • 1437 одиниць автомобільної техніки;
  • 1968 бойових броньованих машин (ББМ).

З початку повномасштабного вторгнення, за розрахунками Forbes, Росія втратила техніки на понад $10,8 млрд. ЗСУ перетворили її на металобрухт, вартість якого Forbes оцінює в $45 млн.

Матеріали по темі

Ви знайшли помилку чи неточність?

Залиште відгук для редакції. Ми врахуємо ваші зауваження якнайшвидше.

Попередній слайд
Наступний слайд
Головний журнал 2024 року вже у продажу

Замовляйте з безкоштовною доставкою по Україні