Категорія
Гроші
Дата

«На 99% перестрибнули прірву». 10 років тому Революція гідності перемогла, а українці звільнилися від влади клептократів. 21 графік про те, як змінилася Україна

Революція гідності /Getty Images

Рівно 10 років тому перемогла Революція гідності Фото Getty Images

За 10 років з дня перемоги Революції гідності Україна пройшла через суттєві, хоч і не завжди помітні зміни. У чому вони полягають і де країну так і не вдалося реформувати? Forbes зібрав понад два десятки економічних показників, динаміку в низці глобальних рейтингів і вивчив низку соціологічних досліджень. Перед вами зліпок успіхів і поразок України в економіці, реформах, антикорупційній боротьбі й розвитку суспільства.

Як мотивувати команду не збавляти темп у надскладних умовах? Дізнайтесь 25 квітня на форумі «Надлюди» від Forbes. Купуйте квиток за посиланням!

22 лютого 2014 року українці дізнались, що Віктор Янукович утік із країни, – Революція гідності перемогла.

Калейдоскоп подій і змін, які відбулися в Україні за наступні 10 років, вражає: анексія Криму, початок війни на Донбасі, економічні реформи, спроба деконструкції старих і побудови нових державних інституцій, нова антикорупційна інфраструктура, категорична зміна влади, велика війна…

Втім, результати десятиріччя для країни та її мешканців можна відобразити обʼєктивно. Для трактування цифр, зібраних із низки досліджень та рейтингів, ми запросили економіста, професора Університету Берклі Юрія Городніченка; журналіста-розслідувача Дениса Бігуса і соціолога, ректора Київської школи економіки Тимофія Бріка.

Які головні зміни відбулися в Україні за останні 10 років?

Успіхи в економіці, проблеми з інвесткліматом та загроза посилення держави

Юрій Городніченко, економіст, професор Університету Берклі (Каліфорнія, США)

Юрій Городніченко /з особистого архіву

Юрій Городніченко Фото з особистого архіву

Зауважимо три ключові явища для української економіки, які відбулися протягом десятиріччя.

Економіка України стала набагато зосередженішою на ринку ЄС, ніж будь‑коли. Це величезний прогрес, враховуючи те, що раніше Росія була основним торговим партнером.

Акцент на ринку ЄС допомагає нам модернізувати економіку (технології, конкуренція, доступ до ринків) і країну (інституції, корпоративне управління державними підприємствами, боротьба з корупцією). Орієнтація на ЄС буде й надалі вирішальним фактором для багатьох економічних процесів у країні.

Ви знайшли помилку чи неточність?

Залиште відгук для редакції. Ми врахуємо ваші зауваження якнайшвидше.

Виправити
Попередній слайд
Наступний слайд
Новий номер Forbes Ukraine

Замовляйте з безкоштовною кур’єрською доставкою по Україні