За останні три місяці пункти пропуску між Польщею та Україною працювали повноцінно 25 днів. 9 лютого кордон між країнами знову частково заблокували щонайменше на місяць – цього разу фермери. Чого вони хочуть від ЄС та власного уряду і до чого тут Україна?
Форум «Вільна» повертається 20 лютого, щоб стати вашим джерелом ідей, знайомств і можливостей. Долучайтеся до заходу за посиланням! 🎟
Польсько-український кордон знову може опинитися на замку щонайменше до 10 березня. 9 лютого близько 100 польських страйкарів і 50 транспортних засобів заблокували під’їзний шлях поблизу пункту пропуску «Шегині», повідомив речник Держприкордонслужби Андрій Демченко. «Наразі не відбувається рух ні на виїзд із Польщі, ні на в’їзд… для всіх категорій транспорту», – додав він.
Розпочати страйк об 11:00 на ще двох найбільших пунктах пропуску між країнами – «Дорогуськ – Ягодин», «Рава-Руська – Гребенне» – раніше планували польські фермери. Протестувальники налаштовані пропускати по одній-дві вантажівки на годину. Гуманітарний вантаж та автобуси обіцяють пропускати безперешкодно. Поки що інформації про блокування «Рави-Руської» і «Ягодина» нема, повідомив Демченко.
З понеділка, 12 лютого, фермери також обіцяють ускладнити рух транспорту ще на двох пунктах «Устилуг – Зосин» та «Угринів – Долгобичув». Пускатимуть по три вантажівки на годину.
Блокувати пункт пропуску «Краківець – Корчова», один із найбільших між країнами, польські фермери не можуть, оскільки поки що не отримали дозволу від місцевої влади, повідомив заступник міністра аграрної політики та продовольства України Маркіян Дмитрасевич 8 лютого в ефірі телемарафону «Єдині новини». Причини страйку не пов’язані з Україною напряму, але все ж нас зачіпають, зазначив він.
Ви знайшли помилку чи неточність?
Залиште відгук для редакції. Ми врахуємо ваші зауваження якнайшвидше.