Категорія
Гроші
Дата

Forbes Digital

«Ви якусь, вибачте, х***ю несете». Керівник «Енергоатома» і міністр енергетики дві години переконували депутатів добудувати Хмельницьку АЕС. Вийшло гаряче

6 хв читання

Хмельницька АЕС /пресслужба НАЕК «Енергоатом»

Хмельницька АЕС Фото пресслужба НАЕК «Енергоатом»

У понеділок, 17 червня, нардепи дві години розпитували міністра енергетики Германа Галущенка та в.о. керівника «Енергоатома» Петра Котіна, скільки коштуватиме добудова двох енергоблоків Хмельницької АЕС, чи це безпечно та скільки триватиме будівництво. Очільники галузі цікавість депутатів не задовольнили. Проте розмова не була марною. Ми дізналися, як підвищення тарифів для населення повʼязано з добудовою енергоблоків, чому собівартість електрики «Енергоатома» зросла втричі з 2019-го та чому реактори, виготовлені «Росатомом», треба називати радянськими, а не російськими. Forbes вибрав головне з резонансного засідання енергетичного комітету Ради

Команда Forbes відібрала 250 найбільш перспективних компаній. Хто потрапив у перелік NEXT 250? Дізнавайтесь у новому випуску Forbes Ukraine! Купуйте журнал вже зараз!

На тлі ударів Росії по українській енергетиці очільник Міненерго Герман Галущенко активно просуває ідею добудови Хмельницької АЕС (ХАЕС). Востаннє це питання обговорювали у 2018-му, коли було розроблене техніко-економічне обґрунтування проєкту. Тоді вартість будівництва оцінювалася в 72 млрд грн. Щоб реалізувати проєкт, Галущенку потрібне рішення Верховної Ради. 

Хмельницька АЕС потужністю 2000 МВт – наймолодша в Україні. Перший її енергоблок було підʼєднано до мережі у 1987-му, другий – у 2004 році. Будівництво третього енергоблока розпочалось у 1986-му, четвертого – за рік, і було заморожено мораторієм Верховної Ради у 1990-му.

Третій блок, за даними міністра Галущенка, був готовий на 80%, четвертий – на 30%.

Ви знайшли помилку чи неточність?

Залиште відгук для редакції. Ми врахуємо ваші зауваження якнайшвидше.

Попередній слайд
Наступний слайд
В новому журналі Forbes Ukraine: список NEXT 250 перспективних компаній малого та середнього бізнесу

Замовляйте з безкоштовною кур’єрською доставкою по Україні