Категорія
Новини
Дата

Банки з Волл-стріт відновили торгівлю російським боргом – Reuters

Кілька великих банків Волл-стріт останніми днями почали пропонувати сприяння щодо торгівлі російським боргом, пише Reuters із посиланням на банківські документи. Інвестори дістали ще один шанс позбутися активів, які на Заході вважаються токсичними, зазначає агентство.

Ключові факти

  • Більшість американських і європейських банків відмовилися від торгівлі російським боргом у червні після того, як Мінфін США заборонив американським інвесторам купувати будь-які російські цінні папери в межах санкцій проти РФ, повідомили інвестор, який володіє російськими цінними паперами, і два банківські джерела.
  • У липні Мінфін дозволив торгівлю російськими паперами, після цього найбільші компанії з Волл-стріт обережно повернулися на ринок російських державних і корпоративних облігацій, свідчать листи клієнтам та повідомлення від шести банків. 
  • Йдеться про такі банки: JPMorgan Chase & Co, Bank of America Corp, Citigroup Inc, Deutsche Bank AG, Barclays Plc і Jefferies Financial Group Inc.
  • Підходи банків до роботи з російським держборгом теж відрізняються. У деяких випадках, наприклад, банки пропонують клієнтам допомогу у вилученні їхніх активів, а також інші види послуг, які зменшили б ризик російських активів, тоді як інші обмежуються лише відчуженням активів.
  • Джерела в Deutsche Bank повідомили, що банк торгує облігаціями для клієнтів лише за запитом і в кожному конкретному випадку для подальшого зниження ризику щодо РФ або своїх клієнтів за межами США, але не займатиметься новими операціями.

Контекст 

У травні американські законодавці попросили JPMorgan і Goldman Sachs надати інформацію про торгівлю російським боргом, заявивши, що це може підірвати санкції. Наступного місяця Мінфін заборонив фінансовим менеджерам США купувати будь-який російський борг або акції на вторинних ринках, що спонукало банки припинити торгівлю.

22 липня Мінфін надав подальші вказівки, щоб допомогти врегулювати страхові виплати за дефолтом за російськими облігаціями. Також уточнюється, що банки могли б сприяти клірингу та розрахункам за транзакціями російських цінних паперів, якщо це допоможе американським власникам згорнути свої позиції.

Європейські регулятори також пом’якшили правила, щоб дозволити інвесторам мати справу з російськими активами. Ціна деяких російських облігацій підскочила разом із відновленням торгової активності з кінця липня. Це могло б зробити угоди більш привабливими для інвесторів, а також допомогти компаніям, які продавали захист від дефолту РФ.

Матеріали по темі
Попередній слайд
Наступний слайд
Спеціальний воєнний випуск Forbes до Дня Незалежності

Спеціальний воєнний випуск Forbes до Дня Незалежності

Замовляйте з безкоштовною кур’єрською доставкою по Україні