Країни Євросоюзу з літа планують приймати туристів, які зробили щеплення вакцинами, схваленими Європейським агентством з лікарських засобів (EMA). Про це заявила керівниця Єврокомісії Урсула фон дер Ляйєн в інтервʼю The New York Times.
Telegram-канал Forbes – ультимативний гід у світі українського бізнесу. Підписатись на канал
Ключові факти
- Усі 27 держав-членів приймуть туристів, щеплених вакцинами, які схвалені EMA.
- Станом на сьогодні EMA сертифікувала чотири вакцини: Pfizer/BioNTech, Johnson&Johnson. Moderna, Vaxzevria (раніше AstraZeneca).
- Фон дер Ляйєн казала перш за все про американських туристів. Наразі влада США і ЄС обговорюють механізм взаємного визнання сертифікатів про вакцинацію.
- Окремі держави-члени залишать за собою право заборонити в’їзд громадянам з-за меж ЄС, навіть за наявності сертифікату про вакцинацію.
- Поїздки до ЄС офіційно заборонені, виняток зроблено для відвідувачів з деяких країн, де низька захворюваність на COVID-19. Це, зокрема, Австралія, Нова Зеландія і Південна Корея.
- В Україні щеплення проводиться трьома видами вакцин: AstraZeneca (індійського та південнокорейського виробництва), китайською Sinovac і німецько-американською Pfizer/BioNTech.
Контекст
Через пандемію COVID-19 уже понад рік діють обмеження на пересування. Аби пожвавити туризм і полегшити пересування людей, країни Європейського Союзу офіційно погодилися випустити COVID-паспорти. Вони сподіваються відкрити можливість подорожувати для туристів цього літа. Для остаточного вступу в силу рішення про COVID-паспорти його має затвердити Європейський парламент.
Розробити в Україні свою систему паспортів вакцинації від коронавірусу закликав президент Володимир Зеленський. Всесвітня організація охорони здоровʼя виступає проти паспорта COVID-вакцинації. В організації вважають, що запровадження паспорта вакцинації може бути несправедливим щодо осіб, які не можуть бути вакциновані з певних причин. А такий документ лише дасть можливість «несправедливості ще більше вкоренитися в системі».
Тим часом Китай першим у світі запустив цифровий сертифікат щеплення від COVID-19 для своїх громадян, які планують закордонні поїздки.
Важливі цифри
Станом на 25 березня в Україні вакцинувалися 528 033 людини від COVID-19. З них одну дозу отримали 528 030 осіб, завершили вакцинацію (отримали дві дози) пʼять осіб (із них дві особи отримали одну дозу за кордоном).