Країни Європейського Союзу розглядають обмеження проти нафти та вугілля з Росії як альтернативу енергетичному ембарго, пише The Wall Street Journal з посиланням на джерела у дипломатичних колах.
Форум «Вільна» повертається 20 лютого, щоб стати вашим джерелом ідей, знайомств і можливостей. Early bird квитки вже у продажі — спеціальна пропозиція діє до 19 січня включно. Долучайтеся до заходу за посиланням! 🎟
Ключові факти
- Навіть після оприлюднення інформації про злочини російських окупантів у Бучі, не всі країни ЄС готові підтримати енергетичне ембарго.
- ЄС розглядає поетапне введення енергетичних санкцій, пише видання. Один з варіантів – мито на імпорт російської нафти та вугілля. Воно буде достатньо значним, щоб спонукати країни швидко скоротити їхнє використання, зазначають дипломати.
- Країни-імпортери мають знизити до нуля пріоритет закупівлі енергоносіїв російського походження, вважають експерти.
Контекст
Європейські політики заговорили про новий пакет санкцій проти Росії після публікації свідчень військових злочинів армії РФ у передмістях Києва. Обмеження можуть зачепити російський енергетичний експорт. Під загрозою – $135 млрд, або чверть усього експортного виторгу РФ.
Блокування портів для російських товарів та обмеження експорту, перш за все енергетичного, ЄС планує розглянути 6 квітня. США готуються вплинути на країни, які продовжують торгувати з РФ і дозволяють їй обходити санкції, зазначає The Washington Post.
США заборонили імпорт російської нафти і газу ще на початку березня.
Ви знайшли помилку чи неточність?
Залиште відгук для редакції. Ми врахуємо ваші зауваження якнайшвидше.