Категорія
Новини
Дата

ЄС розглядає можливість запровадження мита на російські енергоносії замість ембарго – WSJ

Країни Європейського Союзу розглядають обмеження проти нафти та вугілля з Росії як альтернативу енергетичному ембарго, пише The Wall Street Journal з посиланням на джерела у дипломатичних колах.

Telegram-канал Forbes – ультимативний гід у світі українського бізнесу. Підписатись на канал

Ключові факти

  • Навіть після оприлюднення інформації про злочини російських окупантів у Бучі, не всі країни ЄС готові підтримати енергетичне ембарго.
  • ЄС розглядає поетапне введення енергетичних санкцій, пише видання. Один з варіантів – мито на імпорт російської нафти та вугілля. Воно буде достатньо значним, щоб спонукати країни швидко скоротити їхнє використання, зазначають дипломати.
  • Країни-імпортери мають знизити до нуля пріоритет закупівлі енергоносіїв російського походження, вважають експерти.

Контекст

Європейські політики заговорили про новий пакет санкцій проти Росії після публікації свідчень військових злочинів армії РФ у передмістях Києва. Обмеження можуть зачепити російський енергетичний експорт. Під загрозою – $135 млрд, або чверть усього експортного виторгу РФ.

Блокування портів для російських товарів та обмеження експорту, перш за все енергетичного, ЄС планує розглянути 6 квітня. США готуються вплинути на країни, які продовжують торгувати з РФ і дозволяють їй обходити санкції, зазначає The Washington Post.

США заборонили імпорт російської нафти і газу ще на початку березня.

Матеріали по темі
Попередній слайд
Наступний слайд
Новий номер Forbes Ukraine

Замовляйте з безкоштовною кур’єрською доставкою по Україні