Категорія
Новини
Дата

Єврокомісія погіршила прогнози щодо ВВП для ЄС та єврозони з 4% до 2,7%. Основного удару по економіці завдають ціни на енергоносії

Єврокомісія погіршила прогнози щодо зростання економіки в ЄС та єврозоні на найближчі два роки до 2,7%. Взимку прогнозувалося на 4%. Про це йдеться у весняній доповіді Єврокомісії.

Telegram-канал Forbes – ультимативний гід у світі українського бізнесу. Підписатись на канал

Ключові факти

  • За прогнозами, ВВП Євросоюзу та єврозони у 2022 році зростуть лише на 2,7%. Взимку в Єврокомісії очікували зростання на 4%.
  • Зростання ВВП у 2023 році очікується на 2,3% проти 2,8% (ЄС) та 2,7% (єврозона), які ЄК прогнозувала взимку.
  • Зростання світової економіки у цьому та наступному роках Єврокомісія очікує на рівні 3,2% та 3,5% відповідно проти 4,2% та 3,8%, про які йшлося у зимовому прогнозі.
  • Єврокомісія у доповіді наголошує, що основного удару по світовій економіці й економіці Євросоюзу завдають ціни на енергоносії.
  • Також проблеми посилюють збої в ланцюжках поставок, спричинені війною Росії в Україні, та заходи щодо стримування COVID-19 у деяких регіонах Китаю, які позначаються на виробництві.
  • Також Єврокомісія погіршила прогноз інфляції: цього року в єврозоні вона очікує зростання цін на рівні 6,1% замість 3,5%, про які йшлося взимку.
  • За прогнозами, наступного року інфляція сповільниться до 2,7%. Очікується, що зростання цін досягне піку на рівні 6,9% у ІІ кварталі, після чого поступово знижуватиметься. У Євросоюзі інфляція досягне 6,8% у 2022 році і сповільниться до 3,2% у 2023 році.
  • В Єврокомісії додали, що ситуація серйозно залежить від розвитку подій в Україні та її впливу на енергетичні ринки. Там наголосили, що війна в Україні веде до економічного відділення Євросоюзу від РФ, наслідки чого на даному етапі складно оцінити повною мірою.

Контекст

Інфляція в країнах – членах ЄС у березні 2022 року продовжила зростати, досягнувши 7,5%. Це найвищий показник із початку розрахунку даних у 1997 році. Інфляція більше ніж утричі перевищує двовідсотковий цільовий показник Європейського центрального банку. Найвищі показники – в Німеччині, Франції, Італії, Іспанії.

МВФ намагається зменшити занепокоєння, що світовій економіці знову загрожує стагфляція. Пʼєр-Олівʼє Гуріншас, новий головний економіст МВФ, заявив, що ризик нафтового шоку в стилі 1970-х зараз нижчий, оскільки світ менше залежить від нафти. Проте німецька промисловість значною мірою залежить від імпорту російського природного газу.

Новий номер Forbes Ukraine

Замовляйте з безкоштовною кур’єрською доставкою по Україні