Американський штат Флорида першим у США ухвалив закон щодо регулювання поведінки соціальних мереж при модерації політичного контенту. Закон передбачає штраф за блокування акаунту кандидата, пише The New York Times.
Ключові факти
- Закон забороняє соцмережам блокувати акаунти кандидатів на рівні штату більш ніж на 14 днів.
- За блокування акаунту передбачено штраф. Зокрема, $250 000 у день, якщо бан стосується кандидата на федеральному рівні. Для кандидатів на інші посади сума менша.
- Також незаконною є заборона коментувати статті на сайтах новинних агентств.
- За законом, платформи не можуть видаляти або іншим чином модерувати контент журналістського матеріалу. Консерватори торік були обурені, коли Facebook і Twitter обмежили доступ до статті New York Post про вміст ноутбука, який, за їхніми словами, належав молодшому синові президента Джо Байдена Хантеру Байдену.
- Губернатор штату Рон ДеСантіс сказав, що ухвалення закону означає «гарантований захист від еліт Кремнієвої долини» для жителів Флориди.
Контекст
Закон є прямою відповіддю на січневі блокування соцмережами акаунтів колишнього президента США Дональда Трампа. Це відбулося після того, як 6 січня кілька сотень прихильників Трампа після мітингу у Вашингтоні увірвалися до будівлі Капітолія, намагаючись зірвати затвердження підсумків президентських виборів. Унаслідок нападу загинуло пʼятеро осіб.
Цьому передували багатотижневі, не підтверджені фактами висловлювання Трампа про те, що вибори в США були сфальсифіковані на користь Джо Байдена. У своїх твітах експрезидент спочатку хвалив своїх прихильників, але пізніше засудив насильство.
В результаті Facebook та Instagram призупинили дію акаунтів Трампа, тоді як Twitter повністю заблокував акаунт та видалив увесь архів його повідомлень. Інші платформи, зокрема сервіс прямих трансляцій Twitch, що належить Amazon, і YouTube, також відключили обліковий запис експрезидента.
Після цього Трамп і його однопартійці звинуватили компанії в упередженому ставленні до консерваторів. У Флориді, як і в десятках інших штатів, республіканські законодавці намагаються покарати компанії, що працюють у соціальних мережах.
Ви знайшли помилку чи неточність?
Залиште відгук для редакції. Ми врахуємо ваші зауваження якнайшвидше.