Журнал Forbes Україна в травневому номері 2021 року опублікував список 100 найбагатших людей України
Amazon інвестує мільярди доларів у ШІ, роботів та машинне навчання. Якими принципами й правилами керується компанія?
Дізнайтеся вже 22 листопада на Forbes Tech 2024. Купуйте квиток за посиланням!
Ключові факти:
- Вісім перших позицій рейтингу займають мільярдери: Рінат Ахметов ($7,6 млрд), Віктор Пінчук ($2,5 млрд), Костянтин Жеваго ($2,4 млрд), Ігор Коломойський ($1,8 млрд), Геннадій Боголюбов ($1,7 млрд), Олександр і Галина Гереги ($1,7 млрд), Петро Порошенко ($1,6 млрд), Вадим Новинський ($1,4 млрд).
- Загалом 76 учасників із першої сотні українського списку за рік збільшили свої статки. Багатство першої сотні зросло на 42%, до $44,5 млрд. Як наслідок – вхідний квиток до сотні подорожчав на третину, до $125 млн. За рік список оновився на 21%.
- 14 учасників потрапили до списку вперше. Їхні загальні статки перевищують $3 млрд. Серед нових учасників Віктор Медведчук ($620 млн), Олександр Конотопський ($340 млн), Олександр Косован ($235 млн), Катерина Костерева ($190 млн), Микола Удянський ($180 млн ) та інші. Ще семеро учасників повернулися до рейтингу після перерви. Серед абсолютних новачків найбільше представників з галузей IT та енергетики.
Контекст
На руку найбагатшим українцям зіграло зростання котирувань ключових експортних товарів – нафти, сталі, пшениці й кукурудзи. Навесні 2021-го підвищення цін на сировинні товари лише прискорилося, створюючи непоганий зачин для збільшення статків учасників національної сотні і в 2022 році. Втім, і для несировинних активів мав місце ефект низької бази порівняння: торішні оцінки формувалися на тлі невизначеності, змішаної з панікою.
Повний рейтинг 100 найбагатших українців доступний у друкованій версії журналу та на сайті Forbes.
- Категорія
- Рейтинги
- Дата
Ви знайшли помилку чи неточність?
Залиште відгук для редакції. Ми врахуємо ваші зауваження якнайшвидше.