Журнал Forbes Україна в травневому номері 2021 року опублікував список 100 найбагатших людей України
Forbes Ukraine випустив новий номер журналу. Придбати його з безкоштовною доставкою можна за цим посиланням. У журналі: перший список найкращих роботодавців для ветеранів, список перспективних молодих українців «30 до 30», 40 компаній, які вийшли на іноземні ринки під час війни, історії Марії Берлінської, Всеволода Кожемяки та загалом майже два десятки текстів.
Ключові факти:
- Вісім перших позицій рейтингу займають мільярдери: Рінат Ахметов ($7,6 млрд), Віктор Пінчук ($2,5 млрд), Костянтин Жеваго ($2,4 млрд), Ігор Коломойський ($1,8 млрд), Геннадій Боголюбов ($1,7 млрд), Олександр і Галина Гереги ($1,7 млрд), Петро Порошенко ($1,6 млрд), Вадим Новинський ($1,4 млрд).
- Загалом 76 учасників із першої сотні українського списку за рік збільшили свої статки. Багатство першої сотні зросло на 42%, до $44,5 млрд. Як наслідок – вхідний квиток до сотні подорожчав на третину, до $125 млн. За рік список оновився на 21%.
- 14 учасників потрапили до списку вперше. Їхні загальні статки перевищують $3 млрд. Серед нових учасників Віктор Медведчук ($620 млн), Олександр Конотопський ($340 млн), Олександр Косован ($235 млн), Катерина Костерева ($190 млн), Микола Удянський ($180 млн ) та інші. Ще семеро учасників повернулися до рейтингу після перерви. Серед абсолютних новачків найбільше представників з галузей IT та енергетики.
Контекст
На руку найбагатшим українцям зіграло зростання котирувань ключових експортних товарів – нафти, сталі, пшениці й кукурудзи. Навесні 2021-го підвищення цін на сировинні товари лише прискорилося, створюючи непоганий зачин для збільшення статків учасників національної сотні і в 2022 році. Втім, і для несировинних активів мав місце ефект низької бази порівняння: торішні оцінки формувалися на тлі невизначеності, змішаної з панікою.
Повний рейтинг 100 найбагатших українців доступний у друкованій версії журналу та на сайті Forbes.

- Категорія
- Рейтинги
- Дата
26 вересня на Форумі «Енергія бізнесу» Forbes збирає регуляторів і лідерів бізнесу. Мета заходу — обговорити проблеми і знайти рішення, які дозволять зробити українську енергетику дешевою, рясною та стійкою. Встигніть купити квиток!
Ви знайшли помилку чи неточність?
Залиште відгук для редакції. Ми врахуємо ваші зауваження якнайшвидше.