Категорія
Новини
Дата

Freedom Holding Тимура Турлова завершив продаж російських активів та припинив роботу в РФ

Freedom Holding Corp. (FRHC) завершив процес виходу холдингу з російського бізнесу, йдеться у пресрелізі компанії, заснованої бізнесменом російського походження Тимуром Турловим. Активи викупив колишній заступник гендиректора «Фрідом Фінанс» Максим Повалішин.

Список найбільших експортерів, рік війни Зеленського, пригоди Баффета в Україні, реанімація бізнесу Rozetka та ще два десятки ексклюзивних матеріалів. Forbes Україна випустив новий номер журналу. Купити його з безкоштовною доставкою можна за цим посиланням.

Ключові факти

  • Регуляторні органи Казахстану та РФ погодили договори про відчуження прав власності холдингу на російські компанії, які були підписані ще 17 жовтня минулого року. 
  • Договори купівлі-продажу бізнесу на суму $140 млн у жовтні компанія підписала з Максимом Повалішиним, який раніше обіймав посаду заступника гендиректора та члена ради директорів ТОВ «Інвестиційна компанія Фрідом Фінанс».
  • З того часу російські компанії провели ребрендинг та розвиваються самостійно, йдеться у повідомленні FRHC.
  • Угода передбачала, що Повалішин мав сплатити коштами близько $33 млн і взяти на себе зобовʼязання холдингу перед «Фрідом фінансом» у розмірі близько $88 млн.

Ключова цитата

«Після повномасштабного вторгнення Росії в Україну ми вирішили, що для нашої компанії краще вийти з російського ринку. Також я відмовився від російського громадянства. Ми з нетерпінням очікуємо на розширення нашої глобальної присутності з нашої штаб-квартири в Алмати та з Нью-Йорка», – сказав Тімур Турлов, гендиректор Freedom Holding Corp.

Контекст

Власник Freedom Finance Тимур Турлов – один із багатьох учасників глобального списку найбагатших від Forbes, бізнесу якого суттєво нашкодило російське громадянство. У середині жовтня указом президента Володимира Зеленського затверджено масштабний перелік санкцій РНБО, до якого потрапив Турлов та український брокер «Фрідом Фінанс Україна».

9 листопада Нацкомісія з цінних паперів та фондового ринку зупинила дію ліцензій цієї юрособи. Відповідно, всі активи компанії та клієнтів наразі заблоковані РНБО. Йдеться про 12 800 рахунків у цінних паперах на 3,5 млрд грн, розповіли у відповідь на запит Forbes у пресслужбі української філії Freedom Finance.

Турлов заробив свої статки ($2,6 млрд, згідно The Worldʼs Real Time Billionaries глобального Forbes) на тому, що допомагав фізособам у пострадянських країнах, перш за все в Росії та Казахстані, торгувати цінними паперами на світових біржах.

В Україні його холдинг мав довгострокові плани. «Фрідом» зʼявився на українському ринку в 2017 році. Компанія входить до трійки найбільших продавців військових ОВДП серед небанківських установ та займає сьоме місце у рейтингу брокерів за обсягами угод із цінними паперами. У червні 2020-го Freedom Holding Corp, американська компанія Турлова, придбала 24,3% «Української біржі».

Зараз фінансист, який останні 10 років живе в Казахстані, намагається дистанціюватися від Росії. Він заявив про відмову від громадянства РФ та продаж російського бізнесу місцевому менеджменту. Це може стати суттєвою втратою для холдингу. Загальна кількість рахунків клієнтів Freedom Holding – 475 000, тоді як тільки в РФ бізнес включає понад 50 регіональних офісів із клієнтською базою у 170 000 осіб.

Як влаштований фінансовий холдинг Турлова та чи виправдано він потрапив під українські санкції, читайте тут.

Матеріали по темі
Новий номер Forbes Ukraine

Замовляйте з безкоштовною кур’єрською доставкою по Україні