Міжнародна робоча група Єрмака – Макфола закликала Європейський Союз запровадити SDN-санкції проти 30 найбільших російських банків, включно з Газпромбанком, йдеться у повідомленні групи у Twitter.
Список найбільших експортерів, рік війни Зеленського, пригоди Баффета в Україні, реанімація бізнесу Rozetka та ще два десятки ексклюзивних матеріалів. Forbes Україна випустив новий номер журналу. Купити його з безкоштовною доставкою можна за цим посиланням.
Ключові факти
- Група продовжує обговорення сьомого пакета санкцій. На порядку денному – включення низки російських банків, які беруть участь у фінансуванні війни, до списку SDN, повідомила група.
- «Ми б просто запровадили санкції проти всіх банків із топ-30, включно з Газпромбанком. Оплату газу можна легко здійснювати за окремим механізмом», – зазначається в дописі.
Контекст
На початку червня президент України Володимир Зеленський заявляв, що ЄС має заблокувати діяльність усіх російських банків без винятку. Зокрема, це стосується Газпромбанку та компаній, які допомагають російській державі у війні проти України, наголошував президент.
Законодавство РФ містить перелік 10 банків, уповноважених обслуговувати учасників державного оборонного замовлення: Сбербанк, «ВТБ», Газпромбанк, Всеросійський банк розвитку регіонів, Россєльхозбанк, Новікомбанк, Банк «Санкт-Петербург», «Росія», Дальнєвосточний банк та Промсвязьбанк.
Вони уповноважені здійснювати банківський супровід контрактів у сфері російського держоборонзамовлення, а тому є стратегічно важливими для уряду. Банки видають кредити оборонним підприємствам, а уряд РФ згодом компенсує їм ці кошти.
Якщо банк включають до списку SDN, це означає потрапляння під блокувальні санкції. Банк, який потрапив до списку санкцій ЄС, не зможе здійснювати будь-які операції в юрисдикціях країн, що входять до Євросоюзу. Усі активи банків, які перебувають у ЄС, заморожуються. Проте санкції можуть передбачати винятки для конкретних чітко визначених цілей. Наприклад, вони можуть стосуватися банків, що мають ліцензію на здійснення зовнішньої торгівлі.
У червні набрали чинності європейські санкції проти російських Сбербанку, Россельхозбанку та Московського кредитного банку. Їх відключили від системи SWIFT. Загалом від SWIFT вже відключено десяток російських банків.