Категорія
Новини
Дата

Група Єрмака – Макфола закликала ЄС запровадити блокувальні санкції проти 30 найбільших банків Росії

Міжнародна робоча група Єрмака – Макфола закликала Європейський Союз запровадити SDN-санкції проти 30 найбільших російських банків, включно з Газпромбанком, йдеться у повідомленні групи у Twitter.

Ключові факти

  • Група продовжує обговорення сьомого пакета санкцій. На порядку денному – включення низки російських банків, які беруть участь у фінансуванні війни, до списку SDN, повідомила група. 
  • «Ми б просто запровадили санкції проти всіх банків із топ-30, включно з Газпромбанком. Оплату газу можна легко здійснювати за окремим механізмом», – зазначається в дописі.

Контекст

На початку червня президент України Володимир Зеленський заявляв, що ЄС має заблокувати діяльність усіх російських банків без винятку. Зокрема, це стосується Газпромбанку та компаній, які допомагають російській державі у війні проти України, наголошував президент. 

Законодавство РФ містить перелік 10 банків, уповноважених обслуговувати учасників державного оборонного замовлення: Сбербанк, «ВТБ», Газпромбанк, Всеросійський банк розвитку регіонів, Россєльхозбанк, Новікомбанк, Банк «Санкт-Петербург», «Росія», Дальнєвосточний банк та Промсвязьбанк. 

Вони уповноважені здійснювати банківський супровід контрактів у сфері російського держоборонзамовлення, а тому є стратегічно важливими для уряду. Банки видають кредити оборонним підприємствам, а уряд РФ згодом компенсує їм ці кошти.

Якщо банк включають до списку SDN, це означає потрапляння під блокувальні санкції. Банк, який потрапив до списку санкцій ЄС, не зможе здійснювати будь-які операції в юрисдикціях країн, що входять до Євросоюзу. Усі активи банків, які перебувають у ЄС, заморожуються. Проте санкції можуть передбачати винятки для конкретних чітко визначених цілей. Наприклад, вони можуть стосуватися банків, що мають ліцензію на здійснення зовнішньої торгівлі. 

У червні набрали чинності європейські санкції проти російських Сбербанку, Россельхозбанку та Московського кредитного банку. Їх відключили від системи SWIFT. Загалом від SWIFT вже відключено десяток російських банків.

Матеріали по темі