Категорія
Новини
Дата

Інвесткомпанія ICU виходить із складу акціонерів російського Burger King

Українська інвестиційна компанія ICU продає свою частку у російській мережі ресторанів швидкого харчування Burger King, повідомила пресслужба компанії ICU.

Forbes Україна випустив новий номер друкованого журналу. В ньому майже два десятки ексклюзивних матеріалів. Придбати журнал з безкоштовною доставкою можна за цим посиланням.

  • «Як і весь цивілізований міжнародний бізнес, з початком збройного вторгнення Росії в Україну, ми ухвалили рішення про вихід із нашої інвестиції – міжнародної франшизи Burger King. Угода знаходиться на завершальному етапі», — йдеться в повідомленні преслужби.
  • «Весь колектив ICU працює над допомогою країни – наші співробітники у складі територіальної оборони, волонтерських груп. Ми запускаємо продаж військових облігацій та закликаємо український та міжнародний бізнес максимально допомагати Україні всіма можливими способами», — говорять в компанії.
  • Власником 35,02% акцій мережі була кіпрська компанія Xomeric Holdings Ltd, повʼязана з українською групою ICU (Інвестиційний капітал України). Наприкінці лютого 2018 року Xomeric придбала 16,62% Burger King Russia (Cyprus) Ltd та за підсумками угоди її частка зросла до 35,02%.
  • Продавцем акцій був державний банк ВТБ, наприкінці 2017-го банк оцінював балансову вартість 16,62% акцій у 4,6 млрд рублів (близько $78 млн на той час).
  • Другого березня представник російського Burger King заявив, що компанія продовжить працювати в Росії, оскільки ця країна є пріоритетним ринком.
  • Російський Burger King — одна з найбільших мереж швидкого харчування в РФ. На кінець 2021 року вона налічувала близько 800 закладів. За даними «СПАРК-Інтерфакс» у ній працювало понад 5000 співробітників, виручка компанії склала $489 млн за 2020 рік.

Після початку війни західні компанії відмовляються працювати в Росії, заяву про звільнення або призупинення роботи вже десятки компаній, серед яких Apple, IKEA, Warner Brothers та інші.

Матеріали по темі
Попередній слайд
Наступний слайд
Новий випуск Forbes Ukraine

Замовляйте з безкоштовною кур’єрською доставкою по Україні