Ілюстрація: Shutterstock/Ганна Наконечна
Категорія
Картина дня
Дата

Кіно без «Бетмена», FIFA без збірної РФ. Які світові компанії більше не ведуть бізнес із Росією (оновлюється)

4 хв читання

Ілюстрація: Shutterstock/Ганна Наконечна

Через війну Росії проти України міжнародні компанії розривають співпрацю з російським бізнесом. Nike, Apple, Boeing – хто ще припинив бізнес із РФ

Amazon інвестує мільярди доларів у ШІ, роботів та машинне навчання. Якими принципами й правилами керується компанія?

Дізнайтеся вже 22 листопада на Forbes Tech 2024. Купуйте квиток за посиланням!

Оновлено 04.03 Список брендів, що голосили про вихід з російського ринку або блокування користувачів з Росії, постійно збільшується. Наразі в ньому налічуються вже десятки компаній.

3 березня роботу в Росії призупинили ритейлери JYSK та IKEA. Шведський меблевий гігант закрив всі 13 магазинів мінімум до 31 травня, у останній день роботи до торгових точок вишикувалися величезні черги.

З технологічних гравців російський ринок покинули сервіс оренди житла Airbnb, розробники корпоративного ПЗ SAP та Oracle, консалтингова компанія Accenture, найбільший розробник софту для будівництва і машинобудування Autodesk.

В Coca-Cola заявили, що всі виробничі потужності на території РФ продовжують працювати у звичному режимі. Натомість, Intel розширив введені раніше санкційні заходи та заявив, що припиняє всі поставки продукції до Росії та Білорусі. Google заборонив продаж всієї реклами у Росії у пошуковику та на YouTube.

Українські компанії, що працюють на міжнародних ринках, припиняють обслуговування російських клієнтів. Користувачів з цієї країни забанили POS-сервіс Poster, агрегатор вакансій Jooble, заснований українцями сервіс перевірки граматики Grammarly, кешбек-сервіс LetyShops.

З російського ринку пішов онлайн-кінотеатр Megogo, букмекер Parimatch, а його конкурент Favbet заблокував роботу у Білорусі.

Криптобіржі KUNA, WhiteBIT, CEX.io обмежили дії та операції для російських користувачів. Рахунки росіян та білорусів заморозила NFT-платформа DMarket.

Технологічні компанії

Apple не продаватиме в Росії гаджети і призупинить весь експорт на тижні (7–13 березня). Компанія також відключила інформацію про трафік та повідомлення про ДТП на Apple Maps.

На iOS також перестануть працювати банківські програми підсанкційних банків; AppStore також видалив програми телеканалів Russia Today та Sputnik.

Instagram заборонив рекламу для Russia Today та інших російських державних медіа. Соцмережа також поставила помітку «засоби масової інформації, контрольовані державою», яка є в описі профілю державних ЗМІ окупанта. TikTok повністю заблокував їхні облікові записи. У YouTube пропагандистські канали заблоковані на території України, монетизацію відключено.

Snapchat повністю заборонив рекламу у Росії, Білорусі та Україні.

Intel та AMD забороняють постачання мікрочіпів та відеокарт.

Parimatch відкликала франшизу в Росії та планує реалізувати ще більші обмеження щодо використання бренда в російських контрактах, які компанія вже підписала.

Сервіси

Сервіс із пошуку роботи Jooble перестав працювати в Росії та Білорусі, а програма Getcontact розсилає росіянам повідомлення про брехню про війну в Україні.

Netflix відмовився транслювати російські канали «Перший канал», НТВ та телеканал Російської православної церкви «Спас». Раніше влада РФ вимагала транслювати 20 російських каналів, щоб сервіс запрацював у Росії. Роскомнагляд вимагає це у всіх стрімінгових сервісів, які мають понад 100 000 передплатників.

Український Megogo видалив усі російські фільми зі своєї бази. А магазин ігор Nintendo заборонив покупки за рублі.

Фінанси

Visa та Mastercard відключили від своєї платіжної системи банки ВТБ, «Росія», «Відкриття», Новікомбанк, Промзвʼязокбанк, «Радкомбанк» та ВЕБ.РФ. Google Pay, Apple Pay також відключать карти цих банків від сервісів.

Литовський платіжний сервіс Paysera припиняє роботу з клієнтами в Росії та Білорусі та закриває рахунки фізосіб та юридичних осіб у цих країнах.

Британський фінтех-сервіс з платежів Wise та компанія Remitly призупинили платежі до РФ.

Дві фондові біржі Нью-Йорка NYSE та NASDAQ зупинили торгівлю акціями російських Qiwi, Nexters, HeadHunter, Ozon Holdings та Яндекс.

Автомобілі та літаки

General Motors (Buick, Cadillac, Chevrolet, GMC), Volkswagen, Jaguar Land Rover, Volvo Trucks перестали постачати автомобілі до Росії. Заводи Hyundai у Санкт-Петербурзі та Renault у Москві перестали працювати.

BMW відмовився постачати авто та зупинив збір автомобілів на калінінградському заводі «Автодор». Дилерські центри «Автомиру» та Major перестали продавати нові авто. Продавці вже збільшили ціну на 20%. Припинили постачання також Audi, Harley Davidson, Mitsubishi, Skoda, GMC, Porsche та Scania

Кіно без «Бетмена», FIFA без збірної РФ. Які світові компанії більше не ведуть бізнес із Росією (оновлюється) /Фото 1

Airbus та Boeing перестали постачати запчастини до літаків російських авіакомпаній та обслуговувати їх. Через санкції інженерний центр Airbus припинив роботу.

Логістика

Поштові оператори DHL, FedEx, UPS заборонили надсилати посилки та вантажі до Росії.

Maersk припиняє доставку контейнерів. Сінгапурська Ocean Network Express, німецька Hapag Lloyd і швейцарська MSC також їх не поставлятимуть. Компанії постачатимуть до Росії лише контейнери з гуманітарною допомогою, продуктами та медичними товарами.

Телебачення та кіно

Paramount, Disney, Sony, Warner Bros. скасували всі премʼєри у Росії. Тому росіяни не побачать премʼєру нового «Бетмена» з Робертом Паттінсоном.

Каннський кінофестиваль не допустить російські делегації та «будь-кого, хто повʼязаний з російським урядом».

Нафта і газ

British Petroleum продає 20% частки «Роснафти» та підприємств, що належать компанії. Shell відмовляється від 27,5% частки у найбільшому у світі комплексі з видобутку зрідженого природного газу «Сахалін-2».

Завод комплексу виробив загалом 11,6 млн тонн зрідженого газу в 2020 році, з яких 3,2 млн виробляли для Shell. Крім Shell, акціонерами проєкту також були японські Mitsui та Mitsubishi. Американська ExxonMobil припиняє нові інвестиції в Росію і виходить із проєкту «Сахалін-1».

Найбільша норвезька енергетична компанія Equinor ASA виходить із спільних російських проєктів загальною вартістю $1,2 млрд.

Міжнародна федерація футболу FIFA та Європейська UEFA заборонили грати матчі російським командам. EA Sports також видаляють РФ із ігор серії FIFA та NHL через війну в Україні.

Росію також виключили із пісенного конкурсу «Євробачення».

Гран-прі Формули-1 у Росії також не відбудеться: гонка пройде 23–25 вересня 2022 року.

Nike закрили онлайн-продаж для Росії. У РФ також припинив працювати сервіс таксі Bolt, а Nemiroff відкликав ліцензію на виробництво алкоголю.

Матеріали по темі

Ви знайшли помилку чи неточність?

Залиште відгук для редакції. Ми врахуємо ваші зауваження якнайшвидше.

Попередній слайд
Наступний слайд