Кабінет міністрів змінив умови придбання та розміщення військових облігацій, свідчить постанова №572 від 13 травня. Термін обігу паперів збільшений, а умови придбання за кошти місцевих бюджетів помʼякшені. Водночас Міністерство фінансів запустило вебсайт з інформацією про військові ОВДП.
Шукаємо 250 малих та середніх бізнесів, які змінюють правила гри. Якщо ваша компанія стрімко зростає та має амбіції стати лідером ринку — подайте заявку до Next250!
Ключові факти
- Термін обігу військових облігацій збільшено вдвічі – з 15 до 30 років.
- Також пом’якшені умови для розміщення тимчасово вільних коштів місцевих бюджетів шляхом придбання військових ОВДП – скасована норма про відсутність простроченої кредиторської заборгованості за відповідним фондом місцевого бюджету.
- Отримати інформацією про військові ОВДП відтепер можна на спеціальному вебсайті, який запустив Мінфін. «Військові облігації – це не тільки інвестиційний інструмент, а й наша з вами зброя. Зброя як на військовому, так і на фінансовому фронті», – зазначив міністр фінансів Сергій Марченко.
Контекст
Після початку війни фондовий ринок був зупинений. Єдиний інструмент, який наразі торгується, – військові ОВДП. Це різновид облігацій, який мало чим відрізняється від звичайних паперів, крім цільової спрямованості. Залучені з продажу військових облігацій кошти спрямовуються на фінансування потреби ЗСУ та підтримку економіки країни у воєнний час.
Для придбання військових облігацій потрібно звертатися до банків – первинних дилерів та ліцензованих брокерів. Вартість однієї облігації: 1000 грн, $1000, €1000.
Кабмін планує здійснити державні внутрішні запозичення в обсязі до 400 млрд грн шляхом поетапного випуску військових ОВДП.
З початку війни, завдяки розміщенню військових облігацій, Україна залучила понад 55 млрд грн, близько $114 млн та €176 млн.
Ви знайшли помилку чи неточність?
Залиште відгук для редакції. Ми врахуємо ваші зауваження якнайшвидше.