Американські конгресмени написали лист президенту США Джо Байдену з вимогою збільшити постачання зброї для України. Вони вважають, що це допоможе боротися з російською армією на землі, на морі та у небі.
Amazon інвестує мільярди доларів у ШІ, роботів та машинне навчання. Якими принципами й правилами керується компанія?
Дізнайтеся вже 22 листопада на Forbes Tech 2024. Купуйте квиток за посиланням!
Ключові факти
- США вже надали Україні допомогу на суму понад $13,6 млрд, проте, «українці дали чітко зрозуміти, що для перемоги у цій війні потрібно зробити більше», – йдеться у листі.
- Звернення до Байдена підписали понад 40 конгресменів.
- Вони вважають, що США можуть допомогти Україні у трьох ключових напрямках: боротьба у повітрі, на небі та на морі.
- Повітряна оборона: збільшити постачання в Україну ракет Stinger та інших систем протиповітряної оборони, зенітних ракет великої дальності, винищувачів, безпілотників, тактичних радіолокаційних та протипожежних систем.
- Морська оборона: забезпечити українців протикорабельними ракетами, щоб атакувати російський флот. Зараз російські військові кораблі нападають на мирних жителів та допомагають російським сухопутним військам поповнювати запаси.
- Наземна оборона: збільшити постачання ракет Javelin та інших протитанкових засобів; забезпечити українців додатковими ракетними та артилерійськими системами (наприклад, «Бук-М1», «Точка-У»…), бронетехнікою, пристроями нічного бачення та мобільними госпіталями.
Контекст
Раніше Байден заявляв, що США та НАТО надають Україні зброю з «історичною швидкістю». Держсекретар Ентоні Блінкен сказав в ефірі CNN 3 квітня, що незабаром в Україні буде 10 систем протитанкової зброї на кожен російський танк.
Конгресмени США, проте, кажуть, що в Україні не вистачає певних видів озброєння, зокрема винищувачів. «Додаткові літаки дозволять українським військовим краще обороняти міські райони Харкова і Маріуполя, де внаслідок російських атак загинуло багато мирних жителів».
Ви знайшли помилку чи неточність?
Залиште відгук для редакції. Ми врахуємо ваші зауваження якнайшвидше.