Категорія
Новини
Дата

Країни ОПЕК+ у червні значно наростять обсяги видобутку нафти

1 хв читання

Вісім країн ОПЕК+ (Саудівська Аравія, Росія, Ірак, ОАЕ, Кувейт, Казахстан, Алжир і Оман) 3 травня провели онлайн-зустріч, на якій домовилися у червні збільшити видобуток нафти на 411 000 барелів на добу порівняно з травнем. Про це йдеться у повідомленні на офіційному сайті ОПЕК+.

Оформлюйте передплату на 6 номерів Forbes Ukraine зі змістовними інтерв’ю, рейтингами та аналітикою, тепер зі знижкою 50%.

Деталі 

  • У 2023 році члени альянсу запровадили узгоджені квоти на видобуток для підтримки високих цін на нафту, а деякі країни, зокрема Саудівська Аравія, додатково добровільно обмежили виробництво.
  • Тепер ці вісім країн поступово відновлюють видобуток, причому швидшими темпами, ніж прогнозувалося.
  • Згідно з офіційним релізом, рішення базується на «стабільних ринкових показниках» і низьких запасах нафти. Водночас Bloomberg, посилаючись на аналітиків і делегатів ОПЕК+, зазначає, що справжньою причиною може бути невдоволення Саудівської Аравії надмірним видобутком з боку таких країн, як Казахстан та Ірак.
  • Саудівська Аравія, ймовірно, прагне «покарати» порушників, збільшивши пропозицію нафти, що знизить її ціну.
  • Експерт Rystad Energy A/S Хорхе Леон, який раніше працював у секретаріаті ОПЕК, назвав це рішення «шоком для нафтового ринку». 
  • «Саудівська Аравія таким чином карає за недотримання квот, зокрема Казахстаном, і водночас намагається задовольнити вимоги президента Трампа щодо зниження цін на нафту», – зазначив він.
  • Країни ОПЕК+ наголосили, що можуть призупинити або скасувати це збільшення залежно від ситуації на ринку.
  • Наступна зустріч відбудеться 1 червня 2025 року, де будуть визначені обсяги видобутку на липень.

Контекст 

Раніше Reuters із посиланням на джерела повідомив, що Саудівська Аравія заявила союзникам і експертам, що не планує утримувати високі ціни на нафту шляхом скорочення видобутку та готова до тривалого періоду низьких цін.

Ця зміна політики може вказувати на наміри Ер-Ріяда збільшити видобуток, щоб захопити більшу частку ринку, що кардинально відрізняється від п’ятирічної стратегії стабілізації ринку через обмеження в рамках ОПЕК+.

Джерела зазначають, що Саудівська Аравія незадоволена перевищенням квот на видобуток Іраком і Казахстаном. Також саме Ер-Ріяд виступив за прискорене нарощування видобутку ОПЕК+ у травні, що призвело до падіння світових цін на нафту нижче $60 за барель – найнижчого показника за чотири роки.

Матеріали по темі

Ви знайшли помилку чи неточність?

Залиште відгук для редакції. Ми врахуємо ваші зауваження якнайшвидше.

Попередній слайд
Наступний слайд
Другий випуск 2025 року вже у продажу

Замовляйте з безкоштовною доставкою по Україні