Холдингова компанія «Київміськбуд» відновила будівельні роботи на кількох обʼєктах, де зайнято 400-500 працівників. Це 5% довоєнної кількості, розповів в інтервʼю Економічній правді президент «Київміськбуду» Ігор Кушнір.
Новий номер Forbes Ukraine: 202 найбільші приватні компанії та 303 ефективних СЕО. Замовляйте та отримуйте два журнали за ціною одного!
Ключові факти
- Компанія відновила роботу з 1 червня. «Зібрався колектив, визначили обсяги робіт, зробили інвентаризацію залишків і вирішили з правлінням, що потихеньку починатимемо, — розповів він. Роботи ведуться на кількох ЖК. З 10 000 людей, які раніше брали участь у будівництві 30 ЖК, 2,5 млн кв. м, поки що вдалося зібрати людей 400-500. Це 5%».
- Компанія зібрала лише 5% працівників, бо частина з них мобілізовані в армію чи перебувають удома. «Так, переважно робоча сила – це чоловіки. Кияни на будовах не працюють. На будівлях переважно працюють чоловіки із західних регіонів нашої держави. Це ті, яких ми називаємо будівельниками. Більшість їх мобілізована чи перебуває у територіальної обороні. Ті, хто не потрапили ні туди, ні туди, живуть зі своїми сімʼями вдома, намагаючись підтримувати сімʼї у скрутну хвилину». — пояснив Кушнір.
- З 1 червня компанія також розпочала продаж квартир. За один день продається 15% довоєнної кількості обʼєктів. «Пʼять заявок та три продані квартири (у перший день — Forbes). В основному, квартири продаються в збудованих та зданих обʼєктах, — сказав Кушнір. — У стандартний день (до повномасштабної війни — Forbes) продавали у середньому 20 квартир на день».
Контекст
В Україні зараз будується вже понад 400 житлових комплексів, за даними ЛУН. У Києві відновилося будівництво на 65 обʼєктах, 45 ЖК наразі будується в Одесі. Також відновилося будівництво в Дніпрі, Полтаві, Запоріжжі, Кременчуці, Черкасах, Умані. У західних областях зараз зводиться 245 ЖК. На початку квітня роботи йшли на 164 недобудованих житлових комплексах. Це 21% від загальної кількості ЖК, повідомляв ЛУН.
Україні потрібно побудувати декілька десятків тисяч квартир, сказав в інтервʼю Forbes заступник голови Офісу президента Кирило Тимошенко. Забудовників стимулюють заяви про фінансування державою спорудження житла для тих, хто його втратив. Тимошенко заявляв, що за державною програмою обиратимуть близькі до готовності об’єкти, які можна завершити за три-чотири місяці.
У зруйнованих війною Ірпені та Бородянці планується протягом пʼяти місяців побудувати два ЖК по 50 000 кв. м кожен. Також близько 100 000 кв. м житла планується побудувати на Івано-Франківщині для сімей, які через війну втратили власні помешкання.
Ви знайшли помилку чи неточність?
Залиште відгук для редакції. Ми врахуємо ваші зауваження якнайшвидше.