Граничні ціни на електроенергію на ринках «на добу вперед» (РДН), внутрішньодобовому ринку (ВДР) та балансуючому ринку (БР) залишатимуться на чинному рівні на період з 4 жовтня 2023-го по 4 квітня 2024 року. Відповідну постанову Національна комісія, яка здійснює державне регулювання у сферах енергетики та комунальних послуг (НКРЕКП), схвалила 12 вересня, пише Інтерфакс-Україна.
Amazon інвестує мільярди доларів у ШІ, роботів та машинне навчання. Якими принципами й правилами керується компанія?
Дізнайтеся вже 22 листопада на Forbes Tech 2024. Купуйте квиток за посиланням!
Ключові факти
- Максимальні граничні ціни на електроенергію передбачається встановити на РДН та ВДР у період з 23:00 до 7:00 на рівні 3000 грн за МВт-год, з 7:00 до 19:00 – 5600 грн за МВт-год, та з 19:00 до 23:00 (пікового навантаження) – 7200 грн за МВт-год, що відповідає чинним ціновим обмеженням (price caps).
- Мінімальні граничні ціни на РДН та ВДР планується встановити на рівні 10 грн за МВт-год.
- На балансуючому ринку регулятор планує зафіксувати максимальну граничну ціну на рівні 125% від ціни РДН і мінімальну – на рівні 0,01 грн за МВт-год.
- «Ми входимо фактично до регуляторної процедури. Згідно з наданими нам матеріалами АТ «Оператор ринку» та НЕК «Укренерго», зафіксовано високі коливання ціни на ринку, і ми розпочинаємо регуляторну процедуру», – пояснив голова Нацкомісії Костянтин Ущаповський.
Контекст
Обмеження цін на електрику для бізнесу діяли з 1 липня 2019-го, коли в Україні запрацювала модель гуртового ринку електроенергії.
Нацрегулятор схвалив скасування граничних цін на електроенергію для бізнесу з 30 червня цього року. Під час засідання НКРЕКП жоден із членів регулятора не озвучив причини такого кроку. 30 травня уряд збільшив тариф на електроенергію для населення на 57–83%, до 2,64 грн за кВт⋅год. «Одночасне підняття тарифів на електрику для бізнесу та населення – домовленість, яка влаштовувала всіх основних гравців», – заявляв на умовах анонімності топменеджер енергетичної компанії, дотичний до перемовин.
Ви знайшли помилку чи неточність?
Залиште відгук для редакції. Ми врахуємо ваші зауваження якнайшвидше.