Категорія
Новини
Дата

Німецька Notus Energy залучає €65 млн кредиту від ЄБРР на будівництво ВЕС на Одещині

1 хв читання

Поширити
Getty Images

Getty Images

Європейський банк реконструкції та розвитку (ЄБРР) планує затвердити надання кредиту обсягом до €65 млн на будівництво вітрової електростанції в Одеській області потужністю 120 МВт. Загальна вартість проєкту оцінюється у €231 млн. Йдеться у повідомленні банку.

Заощаджуйте, отримуючи 6 журналів за ціною 4

Купуйте річну передплату на шість журналів Forbes Ukraine за 1 799 грн замість 2 400 грн. Читайте головні історії українського бізнесу, ексклюзивні рейтинги та глибоку аналітику в кожному номері.

Купити

Деталі 

  • Проєкт передбачає надання довгострокового старшого кредиту до €65 млн спеціалізованій компанії, зареєстрованій в Україні, що належить німецькій компанії Notus Energy, яка спеціалізується на розвитку відновлюваної енергетики.
  • Фінансування з боку ЄБРР стане частиною загального фінансового пакета обсягом до €162 млн, який банк формує спільно з IFC та іншими кредиторами.
  • Очікується, що вітроелектростанція щороку вироблятиме близько 331,6 ГВт·год електроенергії з відновлюваних джерел із нульовими викидами вуглецю. Це дозволить скоротити викиди CO₂ більш ніж на 213 300 тонн на рік.

Контекст 

Раніше повідомлялося, що Міжнародна фінансова корпорація (IFC), яка входить до групи Світового банку, також розглядає можливість надання €70 млн кредиту на будівництво цієї ВЕС в Одеській області.

Очікується, що питання можливої участі IFC у змішаному фінансуванні проєкту буде винесене на розгляд ради директорів групи під час засідання 15 травня цього року.

Проєкт переважно належить Notus Energy, яка володіє понад 1,6 ГВт вітроенергетичних потужностей у різних країнах світу. В Україні компанія працює з 2019 року, але у 2022-му її діяльність була призупинена через російське вторгнення. «Активну роботу відновили у 2023-му», – каже Подпругін. Цього разу з амбітною метою – до 2030-го Notus Energy планує побудувати в Україні 1,3 ГВт відновлюваної генерації, що може зробити Notus Energy одним із найбільших виробників зеленої енергії в країні. Як Notus Energy планує стати одним із найбільших гравців на українському вітроенергетичному ринку? Читайте у матеріалі Forbes Ukraine.

Структура акціонерів у проєкті ВЕС передбачає участь міноритарних інвесторів – приватної інвестиційної компанії Horizon Capital, що працює в Україні та Молдові, через нещодавно створений Catalyst Fund, а також Green for Growth Fund.

Horizon Capital управляє шістьма фондами прямих інвестицій за участі понад 40 інституційних інвесторів із сукупними активами $1,6 млрд. Серед них – WNISEF ($150 млн), Emerging Europe Growth Fund (EEGF) ($132 млн), EEGF II ($370 млн), EEGF III ($200 млн), HCGF II ($258,3 млн) та HCGF IV ($350 млн). Кошти цих фондів були інвестовані у 191 компанію, де працюють понад 80 000 осіб в Україні та Молдові.

Матеріали по темі

Ви знайшли помилку чи неточність?