Установка HIMARS /Getty Images
Категорія
Новини
Дата

Новий пакет військової допомоги США на $1,1 млрд включає 18 установок HIMARS. Україна їх отримає протягом кількох років

1 хв читання

Установка HIMARS Фото Getty Images

Міністерство оборони США напередодні оголосило про новий пакет військової допомоги Україні на $1,1 млрд. Постачання частини бойового обладнання, в тому числі 18 установок HIMARS, розраховане на підтримку України в довгостроковій перспективі, повідомили в Пентагоні.

Як створити продукт, який полюблять клієнти? Отримайте цінні поради від співвласника monobank™ – Олега Гороховського. Купуйте квиток на Форум підприємців, який відбудеться 27 червня.

Ключові факти

  • Окрім 18 HIMARS та боєприпасів до них, до пакета входять: 150 броньованих машин HMMWV; 150 тактичних машин для буксирування озброєння; 40 вантажівок і 80 причепів для перевезення важкого обладнання; два радари для безпілотних авіаційних систем; 20 багатофункціональних радарів; системи протидії безпілотним літальним апаратам. 
  • Також у новому пакеті допомоги – тактичні системи захищеного звʼязку, системи спостереження та оптики; обладнання для знешкодження вибухонебезпечних предметів; бронежилети та інше польове спорядження; фінансування підготовки, технічного обслуговування та утримання.
  • У Пентагоні пояснили, що в рамках програми USAI Сполучені Штати будуть закуповувати системи HIMARS безпосередньо у виробника, а не вилучатимуть їх з американських військових запасів. Їх прибуття може зайняти деякий час, наголосили в американському військовому відомстві.
  • Хоча довгострокова закупівля новостворених HIMARS для України не заважає США продовжувати вилучати існуючі системи з арсеналу у разі необхідності, вона слугує більшій меті – мати ці системи за контрактом і в резерві для постачання пізніше, цитує ЄП високопоставленого урядовця.

Контекст

Планування майбутніх оборонних потреб України, після завершення війни, не є новою концепцією. У квітні міністр оборони США Ллойд Остін провів перше з серії засідань Української контактної групи з питань оборони. Перша зустріч відбулася в Німеччині. Тоді міністр наголосив на необхідності забезпечення не лише нагальних потреб України, але й її майбутніх оборонних потреб. 

«Україна потребує нашої допомоги, щоб перемогти сьогодні. І вони все ще потребуватимуть нашої допомоги, коли війна закінчиться», – сказав Остін.

Матеріали по темі

Ви знайшли помилку чи неточність?

Залиште відгук для редакції. Ми врахуємо ваші зауваження якнайшвидше.

Виправити
Попередній слайд
Наступний слайд
Передзамовлення нового номеру Forbes Ukraine. Купуйте зараз за 209 грн замість 279 грн

Замовляйте з безкоштовною кур’єрською доставкою по Україні