Категорія
Новини
Дата

Польща прискорить переговори щодо вступу України до ЄС – Туск

1 хв читання

Володимир Зеленський та Дональд Туск. Варшава, 15 січня 2025 року /Офіс президента України

Володимир Зеленський та Дональд Туск. Варшава, 15 січня 2025 року Фото Офіс президента України

Премʼєр-міністр Польщі Дональд Туск працюватиме над прискоренням процесу вступу України до Євросоюзу під час польського головування у Раді ЄС, про це він заявив на спільній прес-конференції з президентом України Володимиром Зеленським у Варшаві 15 січня. Польща головуватиме в Євросоюзі до 30 червня.

Форум «Вільна» повертається 20 лютого, щоб стати вашим джерелом ідей, знайомств і можливостей. Early bird квитки вже у продажі — спеціальна пропозиція діє до 19 січня включно. Долучайтеся до заходу за посиланням! 🎟

Ключові факти

  • За словами Туска, він разом із Зеленським обговорив шлях України до Європейського Союзу. 
  • «Польське головування дасть змогу вийти з глухого кута, який був очевидний в останні місяці. Ми працюватимемо спільно з Україною і нашими європейськими партнерами, щоб пришвидшити процес вступу до ЄС», – сказав він.
  • Туск додав, що незалежна й суверенна Україна є умовою безпеки Польщі та всієї Європи.

Контекст

Україна подала заявку на членство в ЄС 28 лютого 2022 року, на п’ятий день повномасштабного вторгнення Росії. Лідери країн ЄС підтримали надання статусу кандидата в члени ЄС Україні та Молдові на саміті Європейської ради 23 червня 2022-го.

25 червня 2024 року у Люксембурзі пройшла перша міжурядова конференція Україна-ЄС, що означає офіційний старт переговорів про вступ. Щоб вступити до ЄС, Україна має адаптувати законодавство за 35 розділами, які відповідають сферам європейського права.

Згідно із дослідженням КМІС, 90% українців хочуть бачити Україну в складі ЄС, а 84% хочуть бачити Україну в складі НАТО. Такі дані свідчать про абсолютну прихильність українців до європейської і євроатлантичної інтеграції. Також ЄС довіряють 46% респондентів (не довіряють – 19%), а НАТО довіряють 43% (не довіряють – 25%). Тобто ці союзи користуються скоріше довірою (баланс довіри-недовіри є позитивним), проте не переважною.

Матеріали по темі

Ви знайшли помилку чи неточність?

Залиште відгук для редакції. Ми врахуємо ваші зауваження якнайшвидше.

Попередній слайд
Наступний слайд
Головний журнал 2024 року вже у продажу

Замовляйте з безкоштовною доставкою по Україні