Категорія
Новини
Дата

Росія просить у Бразилії підтримки, щоб зберегти позиції у МВФ і Світовому банку, – Reuters

Росія звернулася до Бразилії з проханням про підтримку у Міжнародному валютному фонді, Світовому банку та групі провідних економік G20. Це допоможе їй протистояти санкціям через вторгнення в Україну. Про це 30 березня писав міністр фінансів Росії Антон Силуанов до свого бразильського колеги. Лист є у розпорядженні Reuters.

Forbes Ukraine випустив новий номер журналу. Придбати його з безкоштовною доставкою можна за цим посиланням. У журналі: перший список найкращих роботодавців для ветеранів, список перспективних молодих українців «30 до 30», 40 компаній, які вийшли на іноземні ринки під час війни, історії Марії Берлінської, Всеволода Кожемяки та загалом майже два десятки текстів.

Ключові факти:

  • Силуанов написав міністру економіки Паулу Гедесу з проханням про «підтримку для запобігання політичним звинуваченням і спробам дискримінації в міжнародних фінансових установах і багатосторонніх форумах».
  • «За лаштунками ведеться робота у МВФ і Світовому банку, щоб обмежити або навіть виключити Росію з процесу ухвалення рішень», – написав Силуанов. Він не вказав на перешкоди для участі Росії у цих установах, і його звинувачення не могли бути перевірені незалежно.
  • «Як відомо, Росія переживає складний період економічної та фінансової турбулентності, викликаної санкціями, запровадженими США та їхніми союзниками», – зазначив російський міністр.
  • Відповідаючи на запитання про лист, Ерівалдо Гомес, секретар Міністерства економіки Бразилії з міжнародних економічних справ, зазначив, що Бразилія хоче, щоб Росія залишалася частиною дискусій у багатосторонніх організаціях.

Контекст:

За словами Силуанова, майже половина міжнародних резервів Росії заморожена, а зовнішньоторговельні операції заблоковані, серед них – з її партнерами з економік, що розвиваються. «США та їхні сателіти проводять політику ізоляції Росії від міжнародної спільноти», – додав він.

Ультраправий президент Бразилії Жаір Болсонару, який відвідав Москву за кілька днів до вторгнення, зберігав нейтральність Бразилії щодо війни в Україні й не засудив вторгнення, викликавши критику з боку адміністрації Байдена.

Міністр закордонних справ Бразилії Карлос Франка заявив, що Бразилія виступає проти виключення Росії з G20, якого прагнуть Сполучені Штати. «Найважливіше у цей час – це повноцінне функціонування всіх міжнародних форумів: G20, СОТ, ФАО, а для цього мають бути присутні всі країни включно з Росією», – сказав Франка на слуханнях у Сенаті 25 березня.

Байден під час візиту до Брюсселя у березні заявив, що Росію слід виключити з G20, але для офіційного оформлення цього кроку потрібна згода інших країн-членів. Міністр фінансів США Джанет Єллен заявила 6 квітня, що США не братимуть участі у жодних зустрічах G20, якщо буде присутня Росія. «Президент Байден ясно дав зрозуміти, і я, безумовно, з ним згодна, що в жодному з фінансових інститутів із Росією не може бути справ як завжди. Він попросив виключити Росію з G20, і я ясно дала зрозуміти своїм колегам в Індонезії, що ми не братимемо участі у низці зустрічей, якщо там будуть росіяни», – сказала міністр.

Наступний саміт лідерів G20 запланований на листопад в Індонезії. Перед самітом ще відбудуться міністерські зустрічі.

26 вересня на Форумі «Енергія бізнесу» Forbes збирає регуляторів і лідерів бізнесу. Мета заходу — обговорити проблеми і знайти рішення, які дозволять зробити українську енергетику дешевою, рясною та стійкою. Встигніть купити квиток!

Ви знайшли помилку чи неточність?

Залиште відгук для редакції. Ми врахуємо ваші зауваження якнайшвидше.

Виправити
Попередній слайд
Наступний слайд
Новий номер Forbes Ukraine

Замовляйте з безкоштовною кур’єрською доставкою по Україні