За перші шість місяців 2024 року суб’єкти туристичної галузі сплатили 1,2 млрд грн податків до держбюджету. Ця сума на 39% більше порівняно з аналогічним періодом минулого року. Про це повідомила Forbes Ukraine пресслужба Державного агентства з розвитку туризму.
Туристична галузь – це не лише джерело доходів для держбюджету, а й інструмент для розвитку регіонів, створення нових робочих місць і підвищення іміджу країни на міжнародній арені.
Форум «Вільна» повертається 20 лютого, щоб стати вашим джерелом ідей, знайомств і можливостей. Долучайтеся до заходу за посиланням! 🎟
Ключові факти
- За два квартали 2024 року представники туристичної галузі України сплатили до бюджету 1,2 млрд грн податків, що майже на чверть більше, ніж у довоєнному 2021-му. Порівняно з першим півріччям 2023 року – зростання надходження податків до 39%.
- Загальна кількість платників податків, які займаються туристичною діяльністю, зросла на 13% порівняно з аналогічним періодом 2023 року. Кількість юридичних осіб збільшилася на 4%, а фізичних – на 17%.
- Найбільша частка надходжень від готелів – 808,9 млн грн. Далі йдуть: туристичні оператори, які сплатили 164,7 млн грн податків, туристичні агентства – 102,6 млн грн; туристичні бази та дитячі табори відпочинку – 78 млн грн, кемпінги і стоянки для житлових автофургонів – 2 млн грн.
- Одним із чинників збільшення суми податкових надходжень, окрім інфляційних процесів, є збільшення туристичних потоків всередині країни, каже голова Державного агентства розвитку туризму Мар’яна Олеськів.
Контекст
Податкові надходження від туристичної сфери у 2023 році порівняно з 2022-м зросли на 32%. Кількість платників податків тоді ж знизилася на 9%. Кількість юридичних осіб зменшилася на 22%, а фізичних – на 5%.
Найбільшу частку надходжень до держбюджету сплатили готелі – 1,3 млрд грн. Це удвічі більше, ніж у 2022 році. Податкові надходження від туристичних операторів у 2023 році зросли майже на чверть – до 205,8 млн грн.
Незначний приріст податків у 2023 році був зафіксований від діяльності туристичних баз і дитячих таборів відпочинку. У бюджет від цих об’єктів розміщення надійшло 145,8 млн грн податку, що на 4 млн грн більше, ніж у 2022 році.
Ви знайшли помилку чи неточність?
Залиште відгук для редакції. Ми врахуємо ваші зауваження якнайшвидше.