Категорія
Новини
Дата

Український сервіс прокату самокатів Kiwi залучив майже $1 млн. Компанія готується до другого раунду інвестицій

Сервіс прокату електросамокатів Kiwi залучив майже $1 млн від декількох приватних інвесторів. Про це повідомив співзасновник Kiwi Олексій Кушка.

Forbes Ukraine випустив новий номер журналу. Придбати його з безкоштовною доставкою можна за цим посиланням. У журналі: перший список найкращих роботодавців для ветеранів, список перспективних молодих українців «30 до 30», 40 компаній, які вийшли на іноземні ринки під час війни, історії Марії Берлінської, Всеволода Кожемяки та загалом майже два десятки текстів.

Ключові факти

  • Всі інвестиції спрямують на масштабування бізнесу і закупівлю нових електросамокатів, які поповнять парк до кінця року, розповів AIN.UA Кушка.
  • Також він розповів, що спочатку компанія зверталася до венчурних фондів. «Але вони сказали нам: спочатку зробіть раунди трохи менші, ми подивимося, як ви відпрацюєте, і тоді приходьте ще раз», – зазначив Кушка.
  • Нині Kiwi готується почати другий раунд і відновити переговори з фондами.

Довідка

Компанія KIWI працює на ринку України з березня 2020 року. Вперше сервіс запустили в Одесі. Нині компанія присутня в Одесі, Києві, Львові та Дніпрі. В планах – Харків, Запоріжжя, а також вихід у сусідні держави. Наразі парк KIWI налічує 900 електросамокатів, але через місяць їх має бути вже 1400, а до кінця року – 2000. 

Контекст

Пандемія COVID-19 спонукала людей у ​​всьому світі пересідати на велосипеди та електросамокати як альтернативу громадському транспорту. Крім того, уряди європейських країн інвестували в широкомасштабну велосипедну та самокатну інфраструктуру. За даними Європейської федерації велосипедистів, продажі електронних велосипедів в Європі під час пандемії COVID-19 зросли на 47%, пише дослідницька компанія Meticulous Research. Продажі електричних велосипедів у США збільшилися на 145%. За прогнозом Meticulous Research, ринок електричних скутерів зросте на 29,4% і досягне $644,5 млрд до 2028 року.

Водночас в Україні досі не визначено правовий статус таких електроскутерів. Законопроєкт №3023, який має допомогти організувати дорожній рух, ухвалено лише в першому читанні. Окрім того, в Україні ще немає достатньої інфраструктури для їзди на такому транспорті, через що інколи трапляються зіткнення з пішоходами, пише BBC.

26 вересня на Форумі «Енергія бізнесу» Forbes збирає регуляторів і лідерів бізнесу. Мета заходу — обговорити проблеми і знайти рішення, які дозволять зробити українську енергетику дешевою, рясною та стійкою. Встигніть купити квиток!

Ви знайшли помилку чи неточність?

Залиште відгук для редакції. Ми врахуємо ваші зауваження якнайшвидше.

Виправити
Попередній слайд
Наступний слайд
Новий номер Forbes Ukraine

Замовляйте з безкоштовною кур’єрською доставкою по Україні