Категорія
Новини
Дата

Уряд визначив механізм отримання іноземцем статусу е-резидента

Кабмін ухвалив механізм отримання іноземцем статусу е-резидента онлайн. Щоб відкрити бізнес в Україні, не потрібно бути присутнім особисто, повідомила пресслужба Мінцифри. Крім того, можна буде дистанційно відкривати банківські рахунки чи сплачувати податки онлайн.

Forbes Ukraine випустив новий номер журналу. Придбати його з безкоштовною доставкою можна за цим посиланням. У журналі: перший список найкращих роботодавців для ветеранів, список перспективних молодих українців «30 до 30», 40 компаній, які вийшли на іноземні ринки під час війни, історії Марії Берлінської, Всеволода Кожемяки та загалом майже два десятки текстів.

Ключові факти

  • Постанова, яку уряд ухвалив 5 вересня, врегульовує: механізм набуття та скасування статусу е-резидента; порядок формування й ведення системи «Е-резидент» спільно з Державною податковою службою та банками; захист персональних даних електронних резидентів.
  • У Мінцифри назвали ухвалену постанову важливим кроком перед повноцінним запуском е-резидентства. 
  • «Завдяки цьому проєкту ми відчинимо двері для додаткових зовнішніх інвестицій і надамо механізм для ведення бізнесу в Україні без бюрократичних барʼєрів», – зазначив заступник міністра цифрової трансформації Олександр Борняков. 

Контекст

Е-резидентство – це можливість для підприємців з інших країн вести бізнес в Україні та за кордоном як українська фізособа-підприємець, використовувати зручні онлайн-сервіси та можливості держави. Однак важливо розуміти, що е-резидентство – це не громадянство. З ним не можна отримати дозвіл на тимчасове або постійне проживання. 

Передбачається, що на початку е-резидентами зможуть стати IT-фахівці – програмісти, розробники ігор та іншого програмного забезпечення, адміністратори мереж й інші. Поступово сфери діяльності розширяться, бізнес зможуть вести інші представники креативної економіки.

Повноцінно е-резидентство планується запустити після завершення розробки та тестування інформаційної системи.

Е-резидентство України не буде доступне громадянам РФ, Білорусі та країн, що входять до «сірого» чи «чорного» списку FATF. 

Також е-резиденти не зможуть надавати послуги українським громадянам, тобто працюватимуть тільки з іншими іноземцями.

Матеріали по темі

26 вересня на Форумі «Енергія бізнесу» Forbes збирає регуляторів і лідерів бізнесу. Мета заходу — обговорити проблеми і знайти рішення, які дозволять зробити українську енергетику дешевою, рясною та стійкою. Встигніть купити квиток!

Ви знайшли помилку чи неточність?

Залиште відгук для редакції. Ми врахуємо ваші зауваження якнайшвидше.

Виправити
Попередній слайд
Наступний слайд
Новий номер Forbes Ukraine

Замовляйте з безкоштовною кур’єрською доставкою по Україні