«Укрзалізниця» претендує на управління російською часткою «Крюківського вагонобудівного заводу» (КВБЗ). Про це в інтерв'ю Forbes сказав голова правління УЗ Олександр Камишін. Наразі корпоративні права заводу арештовані через закупівлю комплектуючих у компаній, пов’язаних із його акціонером, громадянином РФ Станіславом Гамзаловим.
Forbes Ukraine випустив новий номер журналу. Придбати його з безкоштовною доставкою можна за цим посиланням. У журналі: перший список найкращих роботодавців для ветеранів, список перспективних молодих українців «30 до 30», 40 компаній, які вийшли на іноземні ринки під час війни, історії Марії Берлінської, Всеволода Кожемяки та загалом майже два десятки текстів.
Ключові факти
- «Якщо частка КВБЗ переходить в АРМА, ми будемо претендувати на те, щоб УЗ стала управляючою компанією цим пакетом акцій», – сказав Камишін.
- Таке рішення дозволить держкомпанії розвинути відносини із заводом на новому рівні, додав голова УЗ. «Передача пакета російського акціонера в управління української держкомпанії сприятиме залученню нових контрактів від УЗ. Для нас важливо мати вплив на стратегічні і технологічні рішення», – наголосив Камишін.
- Повну версію інтерв'ю з головою УЗ читайте на Forbes найближчим часом.
Контекст
Акції КВБЗ заарештували за вимогою Офісу генпрокурора. Причина – закупівля комплектуючих у компаній, пов’язаних із його акціонером, громадянином РФ Станіславом Гамзаловим. Корпоративні права КВБЗ арештовано та вирішується питання передачі їх в управління АРМА, повідомила 31 травня Київська міська прокуратура.
За версією слідства, Крюківський вагонобудівнийзавод системно закуповував за завищеними цінами деталі для будівництва вагонів у підприємств із РФ за наявності дешевших українських аналогів.
Прокуратура вважає, що викрила схему виведення грошових коштів на рахунки російських підприємств за сприяння громадянина РФ, який володіє 25% акцій КВБЗ. Гроші підприємства, за версією прокуратури, могли використовуватися для «фінансування насильницького захоплення державної влади, зміни меж державного кордону України». У яких компаній закуповували деталі, слідчі не розголошують.
26 вересня на Форумі «Енергія бізнесу» Forbes збирає регуляторів і лідерів бізнесу. Мета заходу — обговорити проблеми і знайти рішення, які дозволять зробити українську енергетику дешевою, рясною та стійкою. Встигніть купити квиток!
Ви знайшли помилку чи неточність?
Залиште відгук для редакції. Ми врахуємо ваші зауваження якнайшвидше.