Категорія
Новини
Дата

Велика Британія ввела санкції проти Кабаєвої та родичів Путіна

Велика Британія внесла до списку санкцій Аліну Кабаєву та ще 11 родичів і осіб, наближених до президента Росії Володимира Путіна. Вони, за словами міністра закордонних справ Великої Британії Ліз Трасс, є «тіньовою мережею, що фінансують його розкішне життя». Про це йдеться на сайті уряду Великої Британії.

Головні матеріали Forbes Ukraine. Раз на тиждень на вашій пошті.

Ключові факти

  • Офіційні активи Путіна незначні, його спосіб життя фінансується групою сім’ї, друзів та еліти, зазначили у британському МЗС. В офіційних документах перераховано скромне майно президента Путіна, зокрема, невелика квартира в Санкт-Петербурзі, дві машини 1950-х років, причіп і невеликий гараж.
  • «Насправді Путін покладається на сім’ю, друзів дитинства та обрану еліту, які виграли від його правління і, своєю чергою, підтримують його спосіб життя. Їхньою нагородою є вплив на справи російської держави, що виходить далеко за межі їхніх формальних посад», – йдеться у повідомленні МЗС Великої Британії.
  • Запроваджені санкції спрямовані саме на це коло, зобов’язане Путіну своїм багатством і владою, яке, своєю чергою, підтримує Путіна та його військову машину.
  • «Ми націлюємось на тіньову мережу, яка підтримує розкішний спосіб життя Путіна. Ми продовжуватимемо вводити санкції проти всіх тих, хто сприяє агресії Путіна, доки Україна не переможе», – сказала Трасс.
  • Під санкції потрапили Аліна Кабаєва, олімпійська гімнастка на пенсії. «Кабаєва піднялася до посади голови правління Національної медіагрупи, яка, як повідомляється, є найбільшою приватною російською медіакомпанією. Вважається, що вона має тісні особисті стосунки з Путіним, а раніше була депутатом у Думі від «Єдиної Росії», – зазначається у повідомленні. Разом із Кабаєвою у санкційному списку опинилася її бабуся Анна Зацепліна.
  • Санкції вводяться проти колишньої дружини Путіна Людмили Очеретної. Повідомляється, що після розлучення з Путіним у 2014 році Очеретна отримала пільгові ділові відносини з державними структурами.
  • У списку також родичі й друзі: Роман та Ігор Путіни, Михайло Шеломов, Михайло Путін, Олександр Плехов, Михайло Клішин, Володимир Колбін, Юрій Шамалов, Віктор Хмарін.

Контекст

З моменту вторгнення Велика Британія наклала санкції на понад 1000 фізичних і 100 юридичних осіб.

У середині березня Лондон заборонив експорт до Росії предметів розкоші, а також запровадив підвищені тарифи на імпорт деяких російських товарів, зокрема горілку. Наприкінці квітня введено заборону на експорт у РФ товарів, які можуть бути використані проти українського народу, наприклад, «обладнання для перехоплення та моніторингу».

Новий номер Forbes Ukraine

Замовляйте з безкоштовною кур’єрською доставкою по Україні