Категорія
Новини
Дата

Відбудова України. НБУ розробляє Стратегію відновлення кредитування

1 хв читання

Національний банк України розробляє Стратегію відновлення кредитування, яка має допомогти у відбудові країни, заявив голова НБУ Андрій Пишний в інтерв’ю Forbes

Як створити продукт, який полюблять клієнти? Отримайте цінні поради від співвласника monobank™ – Олега Гороховського. Купуйте квиток на Форум підприємців, який відбудеться 27 червня.

Ключові факти 

  • Раніше НБУ ухвалив власну стратегію та Стратегію валютних обмежень. Разом із Радою фінстабільності влітку затвердили Стратегію розвитку фінансового сектору, яка була одним із зобов’язань перед МВФ. Тепер же у планах Нацбанку – ще два програмних документи – Стратегія відновлення кредитування та Стратегія розвитку державного банківського сектору. 
  • Щодо Стратегії відновлення кредитування йдуть як внутрішні напрацювання, так і обговорення з урядом та держбанками. «Сподіваюся, ми ще до Нового року зможемо запропонувати робочий концепт для обговорення з ринком і колегами з уряду», – заявив Пишний. 
  • Компонентами відновлення кредитування мають стати оновлені підходи до відновлення платоспроможності боржників, переосмислення підходів до роботи з NPL, фінансової реструктуризації, стратегічної ролі і напрямів діяльності держбанків, оновлені концепції програм держпідтримки, робоча модель страхування військово-політичних ризиків тощо. 
  • Пишний очікує, що Стратегія відновлення кредитування може допомогти у післявоєнній відбудові. Зокрема, НБУ запропонував окремі елементи цього документа додати у спільну з ЄС програму відновлення та економічного розвитку України. 

Контекст

Зараз у питанні кредитування вже є позитивні зрушення, каже Пишний. «Вперше з початку війни ми зафіксували додатні показники приросту кредитного портфеля по корпоративному сектору, – розповів він. – Це означає, що ми не лише припинили падіння і працюємо у межах погашення, а й маємо живий кредитоспроможний попит».

Банки бачать перспективу нарощення кредитного портфеля в цьому році до 10%, додав голова Національного банку.

Вперше зростання попиту на кредити від бізнесу за час повномасштабної війни НБУ зафіксував під час опитування про умови банківського кредитування, яке проводилося з 13 червня до 7 липня 2023 року серед кредитних менеджерів банків.

Попит на корпоративні кредити дещо зріс у другому кварталі, переважно це стосується гривневих позик для малого та середнього бізнесу: це підтримує його потребу в оборотних коштах і капітальних інвестиціях, зазначили в НБУ.

Матеріали по темі

Ви знайшли помилку чи неточність?

Залиште відгук для редакції. Ми врахуємо ваші зауваження якнайшвидше.

Виправити
Попередній слайд
Наступний слайд
Передзамовлення нового номеру Forbes Ukraine. Купуйте зараз за 209 грн замість 279 грн

Замовляйте з безкоштовною кур’єрською доставкою по Україні