Категорія
Новини
Дата

Японська єна впала до 20-річного мінімуму відносно долара

Японська валюта єна подешевшала на 5% по відношенню до долара з початку місяця. Вона торгується на рівні $128,46, що трохи нижче мінімуму в $130,61, зафіксованого 21 квітня 2002 року. Про це пише Financial Time.

Forbes Україна випустив новий номер друкованого журналу. В ньому майже два десятки ексклюзивних матеріалів. Придбати журнал з безкоштовною доставкою можна за цим посиланням.

Ключові факти

  • Протягом останніх місяців єна боролася з доларом, оскільки очікується, що Федеральна резервна система значно посилить монетарні умови, тоді як японський Центральний банк не планує цього робити.
  • «Слабкість ієни була підкріплена подальшими різкими коментарями чиновників ФРС, які продовжують посилювати очікувані розбіжності в політиці між Банком Японії та ФРС», – сказав Лі Хардман, валютний стратег MUFG Bank.
  • Інфляція в США «занадто висока», заявив 18 квітня президент Федерального резервного банку Сент-Луїса Джеймс Буллард, повторюючи свою позицію щодо підвищення процентних ставок до 3,5% до кінця року.
  • Тим часом Банк Японії хоче утримати прибутковість японських 10-річних державних облігацій близько 0% і не вище 0,25%
  • За останні три місяці долар зміцнився більш ніж на 12% по відношенню до єни.
Японська єна впала до 20-річного мінімуму відносно долара /Фото 1

Падіння єни до 20-річного мінімуму

Контекст

Інфляція у США в листопаді прискорилася до 6,8% – найвищого значення за майже 40 років. Найбільший внесок у зростання цін у місячному вимірі зробили ціни на газ, житло, продовольство та транспорт. У США інфляція перевищує позначку 5% шостий місяць поспіль. Це тисне на ФРС, яка раніше запланованого терміну може скоротити програму купівлі казначейських облігацій та підвищити базову ставку. У грудні ФРС оголосила, що з січня вдвічі швидше скорочуватиме програму викупу активів – на $30 млрд на місяць. Такими темпами програму планується завершити в березні 2022 року.

Дані з американського ринку праці показали менш суттєве, ніж очікувалося, зростання кількості робочих місць у США в грудні, проте зниження безробіття перевершило прогнози експертів. Кількість робочих місць у США в грудні зросла на 199 000 після підйому на 249 000 у листопаді, безробіття впало до 3,9% – мінімуму з лютого 2020 року, повідомило Мінпраці США.

Країни з економікою, що розвивається, стикаються зі стрімким зростанням цін і значно вищим держборгом, рівень якого збільшився майже на 10 процентних пунктів за два останні роки, відзначали аналітики МВФ.

Попередній слайд
Наступний слайд
Новий випуск Forbes Ukraine

Замовляйте з безкоштовною кур’єрською доставкою по Україні