Британська компанія Arcadia Group, якій належать бренди Topshop, Burton, Evans та інші, почала процедуру банкрутства, повідомляє The Guardian. Компанія перейшла в зовнішнє управління аудиторської компанії Deloitte, яка шукатиме потенційних покупців на бренди ритейлера.
Новий номер Forbes Ukraine: 202 найбільші приватні компанії та 303 ефективних СЕО. Замовляйте та отримуйте два журнали за ціною одного!
Ключові факти
- Усі магазини Arcadia — 444 у Сполученому Королівстві та 22 в інших країнах — продовжать роботу. У Deloitte запевнили, що сайти брендів також працюватимуть.
- Компанія не збирається звільняти співробітників. Зараз майже 9000 працівників із 13 000 перебувають у відпустках.
- Гендиректор Arcadia Group Ієн Грабінер зазначив, що на торгівлю вплинула коронакриза. Компанія сподівалася перечекати наслідки пандемії COVID-19, але в кінцевому рахунку перешкоди, з якими вона зіткнулася, «виявилися занадто серйозними».
- Власник Arcadia Group Філіп Грін скептично ставився до можливостей онлайн-торгівлі, пише FT.
- Видання назвало Arcadia Group найбільшою «жертвою пандемії» в ритейлі. FT пише, що компанія перебувала у важкому фінансовому становищі й до пандемії, а також занадто повільно відреагувала на зміни ринку.
- За даними дослідницької компанії Global Data, п'ять років тому Arcadia займала четверте місце серед торговців одягу у Великій Британії, зараз їй належить 2,7% ринку.
- The Guardian пише, що великі мережі, включаючи Marks&Spencer і Next, можуть бути зацікавлені у придбанні активів бренду.
Важливі цифри
$28 трлн. Саме стільки за підрахунками МВФ складають орієнтовні збитки для глобальної економіки від пандемії коронавірусу у вигляді втраченого ВВП протягом наступних 5 років.
Контекст
У червні 2020 року цирк Cirque Du Soleil повідомив про своє банкрутство у зв’язку з пандемією коронавірусу. Причиною такого рішення стали «величезні збитки та примусові скасування вистав у зв’язку із пандемією COVID-19». Проте наприкінці листопада стало відомо, що кредитори цирку придбали активи компанії та отримали контроль над нею. Відповідну угоду уклали з низкою кредиторів на чолі з фондом Catalyst Capital. Окрім цього, серед власників будуть Soundpoint Capital, CBAM Partners і Benefit Street Partners. Деталі угоди не розголошуються, але раніше джерела WSJ повідомляли, що кредитори пропонували пробачити цирку майже $900 млн боргів та вкласти ще $375 млн на відновлення виступів.
У жовтні 2019 року в Україні почав діяти Кодекс з процедур банкрутства. Він реформував процедуру банкрутства компаній і запровадив процедуру неплатоспроможності фізичних осіб. Тепер стати банкрутом і реструктурувати проблемні борги можуть не тільки компанії, а й громадяни.
У зв'язку з пандемією COVID-19 Україна може стикнутися з найгіршою рецесією за десятиріччя. Внаслідок цього понад 9 млн людей опиняться за межею бідності, йдеться в звіті ООН за жовтень 2020 року. Через COVID-19 понад 10% малих і середніх підприємств в Україні опинилися на межі банкрутства, вважають в ПРООН в Україні.
Ви знайшли помилку чи неточність?
Залиште відгук для редакції. Ми врахуємо ваші зауваження якнайшвидше.