Фонд держмайна (ФДМ) провів приватизацію п’ятнадцятого об'єкту ДП «Укрспирт» – Вишняківсього МПД в селі Вишняки. Згідно з даними на сайті ProZorro. Продажі, завод за 234 млн грн придбала компанія «РесурсПромЗахід».
Amazon інвестує мільярди доларів у ШІ, роботів та машинне навчання. Якими принципами й правилами керується компанія?
Дізнайтеся вже 22 листопада на Forbes Tech 2024. Купуйте квиток за посиланням!
Ключові факти
- Стартова ціна об'єкту зросла в 10,4 раза – з 22,4 млн грн до 234 млн грн.
- На відкритих конкурентних торгах онлайн змагалися вісім учасників аукціону.
- Наразі це найуспішніший аукціон із приватизації спиртових активів і за конкуренцією, і за фінальною вартістю об'єкта.
- Переможець аукціону тепер має підписати протокол про результати аукціону, укласти договір купівлі-продажу і провести розрахунок. Після цього процес приватизації Вишняківського МПД вважатиметься офіційно завершеним.
- У разі відмови від лоту переможець аукціону повинен буде сплатити до бюджету вартість гарантійного внеску – близько 2 млн грн. Після цього право на придбання об‘єкта перейде до учасника, який завершив аукціон на другому місці.
- За даними на сайті YouControl, ТОВ «РесурсПромЗахід» зареєстроване в місті Київ. Кінцевим бенефіціарним власником «Керамресурс» значиться Сергій Поліщук.
- За словами президента України Володимира Зеленського, нині 55% виробництва спирту в Україні перебувають у тіні, а державні спиртові заводи понад 10 років контролюють кримінальні угруповання.
- Через нелегальний ринок спирту державний та місцеві бюджети щороку недоотримують 8 млрд грн.
Контекст
Україна готує до приватизації свою спиртову галузь. Історично вона була в державній монополії, і донедавна лише дві країни в світі (також Білорусь) не віддавали це виробництво до приватних рук, зазначає ФДМ. Як наслідок, заводи зараз виготовляють продукцію та заробляють менше грошей, ніж можуть. На продаж держава виставить 41 спиртзавод, що входять до держпідприємства «Укрспирт», та ще 37 заводів, які перебувають у складі концерну «Укрспирт». Майже рік тому президент України Володимир Зеленський підписав закон про скасування з 1 липня 2020 року державної монополії на виробництво спирту.
Аудит держпідприємства «Укрспирт» засвідчив, що з 78 державних спиртових заводів 22 перебувають у незадовільному стані й не відповідають технічним вимогам, 43 – тривалий час не працюють. На утримання цього господарства держава витрачає близько 200 млн грн щорічно. Загалом ФДМ очікує отримати майже 2 млрд грн від приватизації спиртових заводів ДП «Укрспирт» і концерну «Укрспирт». Фонд держмайна 15 жовтня провів приватизацію першого об'єкту ДП «Укрспирт» — Немирівського МПД, яке за 55,08 млн грн придбало ТОВ «ЛВН Лімітед».
Важливі цифри
Заводи ДП «Укрспирт» (41 виробничий майданчик на всій території України) можуть виробляти понад 36 млн декалітрів на рік. Попередні 14 спиртзаводів було продано за різні суми. Суходольський — за 60,3 млн грн, Бершадський — за 19,8 млн грн, Лопатинський — за 50 млн грн, Овечацький — за 53 млн грн, Артемівський — за 50 млн грн, Немирівський — за 55 млн грн, Марилівський — за 120 млн грн, Козлівський – за 59 млн грн, Лужанський – за 21 млн грн, Хоростківський – за 55 млн грн, Довжоцький – за 61 млн грн, Воютицький – за 48 млн грн.
Ви знайшли помилку чи неточність?
Залиште відгук для редакції. Ми врахуємо ваші зауваження якнайшвидше.