Інформація про Едуард Мкртчан

«Вітряні парки України», ПЕК

Едуард Мкртчан /zikua.tv
$215 млн (дані 2021 року)
48 місце
100 найбагатших українців 2021

Профайл

Місце народження
Армавір, Краснодарський край (Росія)

Рейтинг найбагатших воєнного часу

Вітряні електростанції Мкртчана в Миколаївській області уникли окупації, проте один вітряк згорів унаслідок російських бомбардувань. Виробник турбін «Фурлендер Віндтехнолоджі» переїхав з Краматорська на захід України. Виробництво поки що не запущено. Мкртчан у березні став поліцейським батальйону тактико-оперативного реагування управління патрульної поліції Києва. Звання – рядовий. Управління справами бізнесу передано до керівної компанії, каже Мкртчан. Частина бізнес-команди опікується волонтерством у його благодійному фонді. Фокус на підтримці громад Краматорська, Бахмута, Словʼянська. 

Урок війни: «Мене не цікавить сьогодні бізнес-середовище. Життя ділиться на ротації у Києві та на сході України».

100 найбагатших українців 2021

Більша частина активів Едуардові Мкртчану дісталася від батька – Олега Мкртчана, який з лютого 2018 роки сидить за ґратами в Росії. У 2019-му засновника металургійного холдингу ІСД засудили до дев’яти років позбавлення волі, звинувативши в розкраданні 86 млрд руб. у Зовнішекономбанку.

Основний дохід Мкртчану-молодшому приносять «Вітряні парки України». Компанія управляє кількома вітряними електростанціями потужністю 200 МВт. Йому також належить виробник турбін «Фурлендер Віндтехнолоджі».

«Рік виживання» – так характеризує 2020-й голова Української вітроенергетичної асоціації Андрій Конеченков. За його словами, інвестори «втрачали прибуток і чекали погашення колосальних боргів» з боку держави. На початку 2021 року уряд частково відновив виплати за зеленим тарифом.

Поруч в рейтингу «100 найбагатших українців 2021»
Участь в рейтингах