Борис Ложкін

Інвестиції

Борис Ложкін /Фото Wikipedia
$220 млн
47 місце
100 найбагатших українців 2021

Профайл

Досьє
Одружений, дочка
Місце народження
Харків

100 найбагатших українців 2021

Перша оплачувана робота: «Гонорар за публікацію в харківській обласній газеті «Ленінська зміна». Мені було 16. Тоді ж здобув свій перший підприємницький досвід. У моді були касетні магнітофони, а фонотека на касетах була дуже обмеженою. Я брав в оренду вінілові платівки закордонних виконавців і переписував музику на касети, потім продавав».

Найкорисніший провал: «У 1990‑х з партнером закупили дрібногуртову партію алкоголю ізраїльського виробництва. Сподівалися на швидкий і вигідний оборот вкладених грошей, але товар не пішов. Урок: не займайся тим, у чому не тямиш».

Порада собі 20‑річному: «Інвестувати в інтернет‑проєкти і більше займатися спортом».

Вчинок, який змінив життя: «Пропозиція вийти за мене заміж, яку я зробив Надії Шаломовій, та її позитивна відповідь».

Де бачить себе за 10 років: «Буду багато подорожувати і займатися інвестиціями».

100 найбагатших українців 2020

Борис Ложкін позбувається старих активів. Останній за часом exit – продаж на початку 2020 року мережі «Люксоптика» другому за розміром статків громадянину Італії Леонардо дель Веккіо, котрий, як і Ложкін, живе в Монако. Сума угоди традиційно не розкривається. Засновник групи UMH (видавала «Forbes Україна» в 2010–2014 роках) і колишній глава Адміністрації президента з травня 2018 року сам працює президентом. На чолі Єврейської конфедерації України Ложкін, судячи з його Facebook, зосереджений на «єврейських» проєктах, при цьому дистанціюючись від гострих тем на кшталт скандалу довкола Музею Голокосту в Бабиному Яру. Про бізнес він теж не забуває: серед останніх його вкладень – придбання частки в німецькій компанії-забудовнику Liwon Hilden та участь у капіталі кількох IT-компаній. 

Поруч в рейтингу «100 найбагатших українців 2021»
Участь в рейтингах
Попередній слайд
Наступний слайд
Статті по темі