Інформація про Борис Ложкін

Інвестиції

Борис Ложкін /Wikipedia
$220 млн (дані 2021 року)
47 місце
100 найбагатших українців 2021

Профайл

Досьє
Одружений, дочка
Місце народження
Харків

Рейтинг найбагатших воєнного часу

Після 24 лютого поставив бізнес на паузу. «Допомагаю ЗСУ, іншим силовим структурам, друзям, родичам – усіх не перелічиш», – каже Ложкін. На чолі Єврейської конфедерації України Ложкін закликає Ізраїль постачати в Україну новітні ППО, а єврейську еліту світу – посилити підтримку України. 

Ефект війни: «Україна для решти світу перестала бути terra incognita. Війна стала каталізатором остаточного формування української політичної нації».

100 найбагатших українців 2021

Перша оплачувана робота: «Гонорар за публікацію в харківській обласній газеті «Ленінська зміна». Мені було 16. Тоді ж здобув свій перший підприємницький досвід. У моді були касетні магнітофони, а фонотека на касетах була дуже обмеженою. Я брав в оренду вінілові платівки закордонних виконавців і переписував музику на касети, потім продавав».

Найкорисніший провал: «У 1990‑х з партнером закупили дрібногуртову партію алкоголю ізраїльського виробництва. Сподівалися на швидкий і вигідний оборот вкладених грошей, але товар не пішов. Урок: не займайся тим, у чому не тямиш».

Порада собі 20‑річному: «Інвестувати в інтернет‑проєкти і більше займатися спортом».

Вчинок, який змінив життя: «Пропозиція вийти за мене заміж, яку я зробив Надії Шаломовій, та її позитивна відповідь».

Де бачить себе за 10 років: «Буду багато подорожувати і займатися інвестиціями».

100 найбагатших українців 2020

Борис Ложкін позбувається старих активів. Останній за часом exit – продаж на початку 2020 року мережі «Люксоптика» другому за розміром статків громадянину Італії Леонардо дель Веккіо, котрий, як і Ложкін, живе в Монако. Сума угоди традиційно не розкривається. Засновник групи UMH (видавала «Forbes Україна» в 2010–2014 роках) і колишній глава Адміністрації президента з травня 2018 року сам працює президентом. На чолі Єврейської конфедерації України Ложкін, судячи з його Facebook, зосереджений на «єврейських» проєктах, при цьому дистанціюючись від гострих тем на кшталт скандалу довкола Музею Голокосту в Бабиному Яру. Про бізнес він теж не забуває: серед останніх його вкладень – придбання частки в німецькій компанії-забудовнику Liwon Hilden та участь у капіталі кількох IT-компаній. 

Поруч в рейтингу «100 найбагатших українців 2021»
Участь в рейтингах
Попередній слайд
Наступний слайд
Статті по темі
Попередній слайд
Наступний слайд