Зробити суди доброчесними
Українські суди корумповані, політично залежні і необ’єктивні. З цим твердженням, згідно з опитуванням Центру Разумкова, погоджуються 82,5% українських громадян. Юрист Ірина Шиба працює над розв’язанням проблеми вітчизняного правосуддя. Фундація DEJURE, що його вона очолює, моніторить порядність суддів, а також працює над зміною законодавства для ширшого використання третейських судів для бізнесу.
Особистий юридичний челендж Шиби – вітчизняне правосуддя, дружнє до дітей. Виконавча директорка DEJURE вважає, що держава має боротися не з дітьми, а з причинами злочинів. Результат Шиби та її команди – в Україні стартував пілотний проєкт з відновного правосуддя для неповнолітніх. У його рамках діти, що вперше оступилися, мають можливість помиритися з потерпілими, а психологи і соцслужби – підкоригувати їхню поведінку.
Змінювати систему Шиба, яка до 2014 року працювала корпоративним юристом, почала після Революції гідності, розваживши, що не може залишатися осторонь. Шиба практикує постійний особистісний ріст. «Бути в зоні комфорту для мене дискомфорт», – говорить вона Forbes.