Інформація про Михайло Федоров

Віцепрем'єр-міністр, міністр цифрової трансформації України

Михайло Федоров /Олександр Чекменьов

Профайл

Вік
33

Народився у 1991 році у м. Василівка Запорізької області. Закінчив Запорізький національний університет. У 2015–2019 роках – засновник та гендиректор інтернет-агенції SMMSTUDIO. У 2019-му – керівник диджитал-напряму виборчої кампанії Володимира Зеленського. З вересня 2019-го – віцепремʼєр, міністр, міністр цифрової трансформації України. Ініціатор електронного сервісу державних послуг «Дія».

Усе буде в смартфоні

У жовтні 2020 року Національний банк України дозволив використовувати ID-карт — ку та довідку про індивідуальний подат — ковий номер для дистанційного відкриття рахунку. Обидва документи доступні в застосунку «Дія», який на початку року за — пустило Міністерство цифрової трансфор — мації, що його очолює Михайло Федоров.

Федоров – наймолодший член україн — ського уряду, чиє завдання – побудувати «державу в смартфоні». Один з дедлайнів «будівництва» – 1 вересня 2021 року. З цього моменту всі держустанови повинні будуть приймати документи в електронно — му вигляді. Запорукою успіху свого проєкту Федоров вважає «політичну волю», а головним фактором ризику – бюрократичні палиці в колеса.

У застосунку «Дія» доступні дев’ять доку — ментів, його завантажили 6 млн разів. За словами Федорова, ще 2 млн– у одной — менного порталу, де доступні приблизно 100 держпослуг. Тут можна зареєструвати дитину, верифікувати права або техпаспорт.

Крім переведення в інтернет довідок і ви — писок, Федоров працює над проєктом «Дія. City». Він має створити спеціальний режим оподаткування для IT-компаній. Міністр називає цей проєкт одним із ключових.

До держслужби Федоров керував digital-напрямом президентської виборчої кампанії Володимира Зеленського. А до цього його SMMSTUDIO, що займається просуванням в інтернеті, надавала послуги «Студії Квартал-95».

Поруч в рейтингу «30 до 30»
Ірина Шиба /з особистого архіву
28 років
Участь в рейтингах
Статті по темі
Попередній слайд
Наступний слайд
Останні новини по темі
Попередній слайд
Наступний слайд