Михайло Федоров

29 років, Віцепрем’єр, міністр цифрової трансформації

Михайло Федоров /Фото Олександр Чекменьов

Усе буде в смартфоні

У жовтні 2020 року Національний банк України дозволив використовувати ID-карт — ку та довідку про індивідуальний подат — ковий номер для дистанційного відкриття рахунку. Обидва документи доступні в застосунку «Дія», який на початку року за — пустило Міністерство цифрової трансфор — мації, що його очолює Михайло Федоров.

Федоров – наймолодший член україн — ського уряду, чиє завдання – побудувати «державу в смартфоні». Один з дедлайнів «будівництва» – 1 вересня 2021 року. З цього моменту всі держустанови повинні будуть приймати документи в електронно — му вигляді. Запорукою успіху свого проєкту Федоров вважає «політичну волю», а головним фактором ризику – бюрократичні палиці в колеса.

У застосунку «Дія» доступні дев’ять доку — ментів, його завантажили 6 млн разів. За словами Федорова, ще 2 млн– у одной — менного порталу, де доступні приблизно 100 держпослуг. Тут можна зареєструвати дитину, верифікувати права або техпаспорт.

Крім переведення в інтернет довідок і ви — писок, Федоров працює над проєктом «Дія. City». Він має створити спеціальний режим оподаткування для IT-компаній. Міністр називає цей проєкт одним із ключових.

До держслужби Федоров керував digital-напрямом президентської виборчої кампанії Володимира Зеленського. А до цього його SMMSTUDIO, що займається просуванням в інтернеті, надавала послуги «Студії Квартал-95».

Поруч в рейтингу «30 до 30»
Ірина Шиба /Фото з особистого архіву
28 років
Участь в рейтингах
Статті по темі
Попередній слайд
Наступний слайд
Останні новини по темі
Попередній слайд
Наступний слайд