Інформація про Сантрейд

Виторг: 13,7 млрд грн (2022 рік), АПК, оптова торгівля

Сантрейд /Freepik
Збиток: 1,8 млрд грн (2022 рік)
24 місце
100 найбільших приватних компаній України 2021

Профайл

Кількість працівників
419
Керівник
Анджей Ружицький
Власник
Bunge Ltd
Річний приріст виторгу
6%
Центральний офіс
Київ

50 найбільших експортерів України 2022

Після початку вторгнення мультинаціональні компанії зупинили роботу в Україні і почали евакуацію персоналу. Cargill вивезла в Румунію своїх співробітників і частину штату українського партнера TIS. Американській корпорації належить 51% у зерновому терміналі Neptune у порту Південний. Cargill, Louis Dreyfus і ADМ були серед перших, хто в березні переорієнтував експорт українського збіжжя на залізницю й автотранспорт. «Зерновий коридор» дозволив повернутися до системної роботи у портах Одеси. За серпень – жовтень сумарно ADM, «Вайтерра Україна», Cargill, COFCO та Louis Dreyfus вивезли морським шляхом понад 889 000 т. Компанії майже не спілкуються зі ЗМІ, тому складно оцінити ступінь втрат, яких вони зазнали під час війни. Директор Cargill Девід Макленнан у грудні минулого року розповідав Bloomberg, що корпорація втратила контроль за двома українськими підприємствами, які спеціалізуються на переробці соняшнику. Влітку 2022‑го через російські обстріли постраждали агрозавод COFCO в Маріуполі, зернові термінали канадської Viterra й американської Bunge у Миколаєві. У квітні дослідження Єльського університету констатувало, що частина аграрних мультинаціональних компаній продовжують операції в Росії. Viterra, Cargill та Louis Dreyfus з початку повномасштабної війни експортували майже 1,5 млн т російського зерна, повідомляв Bloomberg у липні. 13 лютого 2023 року Bunge домовилась про продаж олійного бізнесу в Росії. Покупець – компанія Exoil Trading Карена Ванецяна. Cargill і ADM припинили інвестиції в російські активи.

100 найбільших приватних компаній 2021

«Сантрейд» закуповує сировину для Bunge, торгує зерном та олією, продає засоби захисту рослин і насіння. Завод у Вінницькій області, побудований спільно з іспанською Dacsa, дає можливість виробляти 300 т кукурудзяного борошна на день. Вартість проєкту – $14 млн. Частка іспанського підприємства – 60%, Bunge – 40%. Трейдер планує побудувати в Миколаївській області маслосховища і накопичувальний термінал з відстійником для зерновозів. «Поліпшення фінансових результатів пов’язане з підвищенням попиту на світових ринках і глобальною реорганізацією компанії», – говорить віцепрезидент Bunge в Україні, Росії і Туреччині Анджей Ружицький.

100 найбільших приватних компаній 2020

Найбільший зерновий оператор півдня України – одеська «Агроінвестгруп» – у 2019 році залишила без зерна і грошей два десятки виробників, агротрейдерів і банків. Один з найбільших постраждалих – «дочка» транснаціональної компанії Bunge – «Сантрейд». Збанкрутілий агрохолдинг не зміг повернути зерно, що зберігалося на його елеваторах. «Сантрейд» оцінює свої втрати у $8,5 млн. За її позовами правоохоронці відкрили сім кримінальних проваджень. «Сантрейд» закуповує сировину для Bunge, торгує зерном та олією, продає засоби захисту рослин, а також насіння. У 2019-му компанія стала найбільшим експортером сої з часткою 5,5%.

Поруч в рейтингу «100 найбільших приватних компаній України 2021»
Onur Group Ukraine
Виторг 24,4 млрд грн
Збиток 64 млн грн
Roshen /DR
Виторг 24 млрд грн
Прибуток н/д
Участь в рейтингах
Попередній слайд
Наступний слайд