Основа кібербезпекового стартапу SOC Prime – бібліотека із тисячами алгоритмів захисту від цифрових загроз, які фахівці з кіберзахисту можуть використовувати у своїй роботі.
Ідея проста: бізнеси по всьому світу витрачають час та гроші, аби незалежно один від одного створювати стратегії захисту на схожі кібератаки. Компанії з кібербезпеки пропонують індивідуальні рішення для кожного клієнта. Але рішення можна знайти один раз і поділитися з усіма, подумали у 2014-му айтівці Олександр Бредіхін, Руслан Міхальов та Андрій Безверхий. І вирішили робити на цьому бізнес.
На кінець 2023-го підписку на SOC Prime купують 122 компанії та державні установи, ще понад 9000 організацій та 38 000 користувачів послуговуються безплатною версією. Третина клієнтів – зі США, ще стільки ж у Європі. За дев’ять місяців 2023-го стартап отримав $8,2 млн виторгу, майже стільки ж, як минулоріч. CEO Андрій Безверхий сподівається зустріти Новий рік із цифрою більш як у $10 млн доходу.
На другий рік великої війни фаундери змінили бізнес-стратегію й наростити продажі не окремим клієнтам, а так званим MDR (Managed Detection & Response).Так називають сервісні компанії, що допомагають бізнесам різного розміру протистояти кіберзагозам за допомогою і власних, і сторонніх розробок.
SOC Prime, за словами Безверхого, вдалося залучити 33 клієнтів із цієї ніші, що, за його підрахунками, дозволяє покривати 11% глобального ринку MDR, який Gartner оцінює в $3,2 млрд.