Заснований українцями стартап у сфері кібербезпеки SOC Prime залучив $11,5 млн від американських інвесторів. Компанія продає доступ до бібліотеки інструментів для виявлення кіберзагроз як контент на Netflix або Spotify. Що про неї відомо
Форум «Вільна» повертається 20 лютого, щоб стати вашим джерелом ідей, знайомств і можливостей. Долучайтеся до заходу за посиланням! 🎟
Хто робить SOC Prime
SOC Prime заснували троє вихідців з українського інтегратора Svit IT Олександр Бредіхін, 34, Руслан Міхальов, 35, та Андрій Безверхий, 36. У 2014 році вони пішли з роботи за наймом і сколотили команду, щоб робити стартап.
Продукти для кібербезпеки вироблялися в основному в США, Ізраїлі та Європі, каже Безверхий, це були або платні рішення або консалтинг. Загрози однакові для всіх, але бізнеси витрачають час і гроші, щоб відшукати один і той же варіант захисту від атак на зразок NotPetya або WannaCry. «Якщо алгоритм можна написати один раз, користуватися ним будуть десятки і сотні тисяч людей і компаній», — пояснює Безверхий. Зараз в бібліотеці SOC Prime — більше 100 000 алгоритмів.
Офіційно стартап запустився в жовтні 2015 року та за наступних два роки зібрав $470 000 ангельських інвестицій. Серед інвесторів SOC Prime: синдикат UAngels, ангельська спільнота Angelsyndicate.vc Леоніда Подобєдова, литовець Едвінас Пранцуліс. У липні 2017-го стартап отримав $200 000 від британського ангела Джона Мак Кана, призупинив фандрейзинг та переніс головний офіс в Бостон. «Ми вийшли на прибуток і не залучали інвестицій аж до 2021 року», — говорить Безверхий.
У команді SOC Prime 80 осіб. Розробка — в Україні, невеликий європейський офіс — в іспанській Малазі, менеджери з продажу — в Німеччині і США. Через рік стартап планує відкривати представництво в Сінгапурі.
Спочатку SOC Prime розраховував, що формувати бібліотеку кіберзагроз допомагатимуть компанії-партнери. Але співпрацювати з маленьким стартапом хотіли не всі. До 2019-го зʼявилася можливість залучати до виявлення загроз сторонніх авторів, а стартап вирішив платити їм винагороду і знайшов перших півсотні рісерчеров.
Рішення виявилося вдалим. «У 2019 році ми потроїли оборот», — каже Безверхий. Зараз у SOC Prime майже 400 рісерчерів-добровольців та понад 130 000 виявлених загроз. В середньому за свою роботу вони отримують по $700 на місяць, кращі — до $ 20 0000 пише TechCrunch.
На що витратити $11,5 млн
Щоб масштабувати нову бізнес-модель знадобилися венчурні вливання, але фандрейзинг затягнувся на півтора року. У жовтні 2021-го SOC Prime залучив $11,5 млн від каліфорнійського фонду DNX Ventures за участю Streamlined Ventures і Rembrandt Venture Partners.
Гроші підуть на нарощування оборотів. За останній рік SOC Prime наростив кількість B2B-клієнтів на 50%: з 4000 до 6000. В основному це великий бізнес і державні структури з США, Євросоюзу і Великобританії.
Рішеннями стартапу користується «велика четвірка»: Deloitte, PricewaterhouseCoopers, EY та KPMG, стверджує Безверхий. З України — один з перших клієнтів УкрСиббанк і ще кілька компаній, які генерують менше 1% обороту. Середній розмір комерційних контрактів не розголошується.
Платять користувачів — лише 70. Фінансові показники стартап не розголошує, але даними ресурсу LATKA, виручка компанії може досягати $3,7 млн. У планах на 2022 рік — потроїти доходи. Для цього потрібно наростити українську команду розробки і залучити більше рісерчеров. Ринок кібербезпеки поки на підйомі. У 2020-му стартапи з цієї індустрії, за даними Crunchbase, підняли рекордні $7,8 млрд венчурних інвестицій.
Ви знайшли помилку чи неточність?
Залиште відгук для редакції. Ми врахуємо ваші зауваження якнайшвидше.