Категорія
Інновації
Дата

Український стартап SOC Prime робить маркетплейс для захисту від кібератак. На що він отримав $11,5 млн інвестицій

Заснований українцями стартап у сфері кібербезпеки SOC Prime залучив $11,5 млн від американських інвесторів. Компанія продає доступ до бібліотеки інструментів для виявлення кіберзагроз як контент на Netflix або Spotify. Що про неї відомо

Головні матеріали Forbes Ukraine у email-розсилці. Раз на тиждень на вашій пошті.

Хто робить SOC Prime

SOC Prime заснували троє вихідців з українського інтегратора Svit IT Олександр Бредіхін, 34, Руслан Міхальов, 35, та Андрій Безверхий, 36. У 2014 році вони пішли з роботи за наймом і сколотили команду, щоб робити стартап.

Продукти для кібербезпеки вироблялися в основному в США, Ізраїлі та Європі, каже Безверхий, це були або платні рішення або консалтинг. Загрози однакові для всіх, але бізнеси витрачають час і гроші, щоб відшукати один і той же варіант захисту від атак на зразок NotPetya або WannaCry. «Якщо алгоритм можна написати один раз, користуватися ним будуть десятки і сотні тисяч людей і компаній», — пояснює Безверхий. Зараз в бібліотеці SOC Prime — більше 100 000 алгоритмів.

Офіційно стартап запустився в жовтні 2015 року та за наступних два роки зібрав $470 000 ангельських інвестицій. Серед інвесторів SOC Prime: синдикат UAngels, ангельська спільнота Angelsyndicate.vc Леоніда Подобєдова, литовець Едвінас Пранцуліс. У липні 2017-го стартап отримав $200 000 від британського ангела Джона Мак Кана, призупинив фандрейзинг та переніс головний офіс в Бостон. «Ми вийшли на прибуток і не залучали інвестицій аж до 2021 року», — говорить Безверхий.

У команді SOC Prime 80 осіб. Розробка — в Україні, невеликий європейський офіс — в іспанській Малазі, менеджери з продажу — в Німеччині і США. Через рік стартап планує відкривати представництво в Сінгапурі.

Спочатку SOC Prime розраховував, що формувати бібліотеку кіберзагроз допомагатимуть компанії-партнери. Але співпрацювати з маленьким стартапом хотіли не всі. До 2019-го зʼявилася можливість залучати до виявлення загроз сторонніх авторів, а стартап вирішив платити їм винагороду і знайшов перших півсотні рісерчеров.

Рішення виявилося вдалим. «У 2019 році ми потроїли оборот», — каже Безверхий. Зараз у SOC Prime майже 400 рісерчерів-добровольців та понад 130 000 виявлених загроз. В середньому за свою роботу вони отримують по $700 на місяць, кращі — до $ 20 0000 пише TechCrunch.

На що витратити $11,5 млн

Щоб масштабувати нову бізнес-модель знадобилися венчурні вливання, але фандрейзинг затягнувся на півтора року. У жовтні 2021-го SOC Prime залучив $11,5 млн від каліфорнійського фонду DNX Ventures за участю Streamlined Ventures і Rembrandt Venture Partners.

Гроші підуть на нарощування оборотів. За останній рік SOC Prime наростив кількість B2B-клієнтів на 50%: з 4000 до 6000. В основному це великий бізнес і державні структури з США, Євросоюзу і Великобританії.

Рішеннями стартапу користується «велика четвірка»: Deloitte, PricewaterhouseCoopers, EY та KPMG, стверджує Безверхий. З України — один з перших клієнтів УкрСиббанк і ще кілька компаній, які генерують менше 1% обороту. Середній розмір комерційних контрактів не розголошується.

Платять користувачів — лише 70. Фінансові показники стартап не розголошує, але даними ресурсу LATKA, виручка компанії може досягати $3,7 млн. У планах на 2022 рік — потроїти доходи. Для цього потрібно наростити українську команду розробки і залучити більше рісерчеров. Ринок кібербезпеки поки на підйомі. У 2020-му стартапи з цієї індустрії, за даними Crunchbase, підняли рекордні $7,8 млрд венчурних інвестицій.

Матеріали по темі

Ви знайшли помилку чи неточність?

Залиште відгук для редакції. Ми врахуємо ваші зауваження якнайшвидше.

Виправити
Попередній слайд
Наступний слайд
Новий номер Forbes Ukraine

Замовляйте з безкоштовною кур’єрською доставкою по Україні